Aktualności

NAJLEPSZY MECZ MKS-U JEZIORANY W TYM ROKU!!! WYGRYWAMY Z...

• autor: mksjeziorany, 2018-10-20 20:00
NAJLEPSZY MECZ MKS-U JEZIORANY W TYM ROKU!!! WYGRYWAMY Z KORONĄ KLEWKI 2:0!!!

NAJLEPSZY MECZ MKS-U JEZIORANY W TYM ROKU!!! PO FENOMENALNYM MECZU, MKS PRZEŁAMAŁ SIĘ PO PIĘCIU PORAŻKACH Z RZĘDU I POKONAŁ 2:0 KORONĘ KLEWKI!!!

Żeby zobaczyć cały artykuł, kliknij odnośnik "czytano" lub "więcej"

MKS Jeziorany, w dzisiejszą pochmurną, na przemian słoneczną i dość ciepłą sobotę (chociaż chwilami silniejszy wiatr powodował, że było chłodniej) podjął na swoim boisku o godz. 15:00 czwarty zespół naszej grupy- Błękitnych Koronę Klewki. To goście, którzy mieli na koncie cztery z rzędu zwycięstwa byli faworytami meczu, ale wszyscy fani MKS-u wierzyli, że MKS w końcu po pięciu porażkach z rzędu przełamie się i zdobędzie trzy punkty. Tymczasem, coś niesamowitego!!! Po fenomenalnym spotkaniu, MKS, po bramkach Adama Błaszczyka w 7 minucie i Kamila Wierzbickiego w 88 minucie, pokonał jednego z kandydatów do awansu do okręgówki- Koronę Klewki 2:0!!! Cała drużyna zagrała świetne spotkanie, a najlepiej nasz bramkarz- Mateusz Dobrzyński!!! Cały mecz kapitalnie interweniował, nawet w stuprocentowych sytuacjach, zaliczył około 20 interwencji i jego kapitalna gra w bramce spowodowała, że po raz pierwszy od 14 kwietnia 2018, kiedy to pokonaliśmy u siebie 5:0 Warmiaka Łuktę, MKS nie stracił żadnej bramki!!! Ponadto, nie tylko przełamaliśmy się po pięciu porażkach z rzędu, ale także zrewanżowaliśmy się drużynie z Klewek za porażkę u siebie 1:3 z ubiegłego sezonu!!! Dzisiejszym zwycięstwem, wyprzedziliśmy również Zryw Jedwabno w tabeli (Zryw ma tak jak MKS 9 punktów, i jutro jak Zryw przegra u siebie z KS Wojciechy, to utrzymamy dziesiąte miejsce w tabeli). Drugi cały mecz z rzędu zagrał Jacek Wójcik, a dziś w seniorskiej drużynie MKS-u zadebiutował w drugiej połowie 15-latek- Jakub Śliwiński!!! Poniżej przedstawiamy relację na żywo z dzisiejszego meczu!!!

Pierwsza połowa meczu

1' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze Błękitnych Korony Klewki ubrani w biało-czarne stroje (białe koszulki z czarnymi napisami i czarne spodenki), natomiast piłkarze MKS-u Jeziorany po raz pierwszy w tym sezonie zagrają w jednolitych niebieskich strojach z białymi napisami. Dzisiejszy mecz sędziuje Marek Szyszkowski z Dobrego Miasta, a jego asystentem będzie Robert Zielonka z Olsztyna. Kapitanem naszej drużyny będzie dziś Jacek Wójcik.

3' Pierwsza akcja gości, ale strzał jednego z zawodników przyjezdnej drużyny z około 20 metra przelatuje nad naszą bramką.

4' Bardzo groźna akcja gości!!! Świetna interwencja naszego bramkarza Mateusza Dobrzyńskiego po strzale w prawy róg z około 15 metra!!!

5' Akcja MKS-u, w walce o piłkę w polu karnym lekko ucierpiał Adam Błaszczyk i mamy przerwę w grze.

6' Na szczęście to nic poważnego i wracamy do gry.

7' Jest!!! Lepiej to się nie mogło dla nas zacząć!!! Po pięknej akcji naszego zespołu, Daniel Wiśniewski podaje w pole karne do Adama Błaszczyka, a ten pięknym strzałem w lewe okienko z 14 metra pokonał bramkarza gości Adama Szmyta!!!

8' Ale super, prowadzimy 1:0 już od 8 minuty!!! Brawo panowie, oby tak dalej!!!

9' Goście rzucają się do odrabiania strat, ale jak na razie dobrze gramy w obronie.

11' Kolejna piękna akcja MKS-u i mogliśmy podwyższyć na 2:0!!! Daniel Wiśniewski podaje na piętnasty metr do Adama Błaszczyka, ten strzela w prawy róg, ale zbyt lekko i broni bramkarz!!! To była dobra okazja!!!

13' Dariusz Iwański faulem przy linii bocznej powstrzymał szarżującego gracza gości. Na szczęście dla Bolka obyło się jednak bez żółtej kartki, tylko na upomnieniu słownym.

14' Rzut wolny dla gości, wrzutka w nasze pole karne, ale świetnie piąstkuje nasz bramkarz Dobrzyński!!!

15' Goście dalej przy piłce, wymieniają piłkę w środku pola i próbują stworzyć kolejną akcję.

17' Było groźnie!!! Po ładnej akcji gości, zawodnik Korony Adrian Mędrek strzela z około 18 metra po ziemi tuż obok lewego słupka naszej bramki!!!

19' Kolejna akcja gości, ale świetna interwencja w polu karnym Kamila Wierzbickiego, który zablokował próbę strzału plecami.

21' Jak na razie sędzia nie ma zbyt wiele pracy. Oba zespoły popełniły tylko po 3 faule.

23' Piękna, długa piłka Bolka do Adama Błaszczyka, Adaś faulowany na 20 metrze z prawej strony boiska i mamy rzut wolny.

24' Dobry strzał Mateusza Tałałaja z rzutu wolnego, ale piąstkuje bramkarz!!!

25' Strzela Wierzbicki zza pola karnego, ale blokuje obrońca gości.

26' Artur Koper doznał jakiegoś urazu, trzymając się za kolano. Oby to nie było nic poważnego!!!

27' Niestety, Artur nie jest w stanie grać dalej, schodzi z boiska, a na boisko wchodzi Michał Bułanowski.

29' Akcja gości, wrzutka w pole karne, wybijają nasi obrońcy.

31' Dobre podanie do Michała Bułanowskiego na 22 metr od bramki gości, ale niestety sędzia dopatrzył się spalonego.

32' Mogło być groźnie!!! Mateusz Adamiec wolał nie ryzykować i wybił piłkę poza boisko przed nadbiegającym napastnikiem Korony. Rzut rożny dla gości, ale bez większego zagrożenia pod naszą bramką.

33' Adamiec dotknął piłkę ręką z prawej strony boiska na 20 metrze i mamy rzut wolny dla gości. Strzał zawodnika Korony Adriana Mędrka jednak pewnie łapie nasz bramkarz.

34' Traci piłkę Adam Błaszczyk na 25 metrze, przejmuje ją zawodnik gości i Adaś był zmuszony pociągnąć go za koszulkę. Żółta kartka dla naszego zawodnika za ten faul taktyczny, ale Adaś nie miał innego wyjścia, gdyby nie sfaulował to mogło być bardzo groźnie pod naszą bramką.

35' Strzał z rzutu wolnego zawodnika gości przelatuje obok lewego słupka naszej bramki.

37' Akcja gości, ale Jacek Wójcik wybija na rzut rożny.

38' Ależ było groźnie!!! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, zawodnik Korony Patryk Kopciński strzela z 12 metra, ale Dobrzyński wybija ręką ponad poprzeczkę!!!

39' Znów było groźnie po rzucie rożnym dla gości!!! Mateusz Adamiec wybija piłkę z linii bramkowej po strzale głową, która zmierzała blisko lewego słupka!!!

41' Nasi zawodnicy próbują od czasu do czasu strzelać też z dystansu, strzela Kamil Wierzbicki z 30 metra, ale bramkarz gości pewnie łapie to uderzenie.

43' Ależ piękna akcja MKS-u!!! Michał Bułanowski drybluje, minął jednego rywala, podaje w pole karne, ale Tałałaj nie zdążył oddać strzału.

44' Jeden z zawodników gości na 21 metrze z lewej strony boiska przy wślizgu zagarnął piłkę ręką, i mamy rzut wolny!!!

45' Dobry strzał Adasia z rzutu wolnego, ale piłka przelatuje nad bramką!!!

45+1' Dobra akcja gości, ale Mateusz Adamiec wybija piłkę z pola karnego.

45+2' Strzał zawodnika gości z około 25 metra przelatuje wysoko nad naszą bramką.

45+3' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie meczu. Po świetnej pierwszej połowie MKS Jeziorany prowadzi po pięknej bramce Adama Błaszczyka już z 7 minuty!!! Po początkowej przewadze gości, nasi zawodnicy dobrze weszli w mecz czego efektem była bramka dla MKS-u. Później goście mieli przewagę, dłużej utrzymywali się przy piłce i przeprowadzali sporo groźnych akcji, jednak albo świetnie bronił nasz bramkarz Mateusz Dobrzyński, albo goście byli nieskuteczni. MKS nie zamierzał się jednak tylko bronić i także stworzył kilka dobrych okazji na podwyższenie wyniku. Cieszy bardzo to, że dziś MKS przeprowadza bardzo dużo ładnych, składnych akcji, bardzo dobrze funkcjonuje nasza obrona z Jackiem Wójcikiem, Mateuszem Adamcem i Kamilem Wierzbicki, która często podłącza się do akcji ofensywnych i prowadzimy w pełni zasłużenie. Jeżeli chodzi o sędziowanie, to jak na razie sędzia sędziuje bardzo dobrze, nie popełnia większych błędów, nie było zbyt wielu fauli, pokazał jedną żółtą kartkę dla Adama Błaszczyka za faul taktyczny. Brawo panowie, oby tak dalej, ale mecz nie jest jeszcze wygrany całą drugą połowę musimy ciężko pracować na zwycięstwo!!!

Statystyki meczu po pierwszej połowie:

MKS JEZIORANY                              BŁĘKITNI KORONA KLEWKI

BRAMKI                                  1                                                              0

ZMIANY                                   0                                                             0

STRZAŁY                                 8                                                            10

STRZAŁY CELNE                    6                                                             4

STRZAŁY NIECELNE              2                                                             6

RZUTY ROŻNE                        0                                                             5

FAULE                                      6                                                             6

ŻÓŁTE KARTKI                        1                                                             0

CZERWONE KARTKI               0                                                             0

Druga połowa meczu

46' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze MKS-u Jeziorany.

48' Dobra okazja na wyrównanie!!! Groźny strzał zawodnika gości z około 18 metra blokuje plecami Adamiec!!! Jednak, przed strzałem zawodnik Korony odpychał jednego z naszych zawodników. Błąd sędziego, zamiast rzutu wolnego dla MKS-u rzut rożny dla gości.

49' Po rzucie rożnym oddalają zagrożenie nasi zawodnicy.

51' Piękna akcja MKS-u, Dawid Złotucha podaje do Filipa Brzezińskiego na 20 metr, ten strzela, ale jednak nad bramką.

53' Dobra interwencja Mateusza Adamca, który wybił piłkę poza boisko przed nadbiegającym napastnikiem Korony.

54' Groźnie było, ale strzał jednego z zawodników Korony z 18 metra przelatuje nad naszą bramką.

56' Akcja gości, ale wybijają nasi obrońcy z pola karnego.

58' Chwila przerwy w grze, ponieważ Bolek ucierpiał w jednym ze starć.

59' Na szczęście już wszystko w porządku i wracamy do gry.

61' Kolejna świetna interwencja Dobrzyńskiego!!! Nasz bramkarz broni groźny strzał z piętnastego metra!!!

62' Dośrodkowanie z rzutu rożnego w nasze pole karne, ale łapie piłkę nasz bramkarz.

64' Dobra okazja na podwyższenie wyniku!!! Strzał Michała Bułanowskiego blokuje obrońca, na koniec akcji obrońca gości źle wybił piłkę głową, przejął ją Kamil Wierzbicki przy linii bocznej, ale został sfaulowany przez zawodnika gości z numerem Pawła Kopcińskiego i mamy rzut wolny.

65' Tałałaj dośrodkowuje w pole karne z rzutu wolnego, strzela głową z siódmego metra Daniel Wiśniewski, ale kapitalnie broni bramkarz gości!!! Ależ to była okazja do podwyższenia wyniku!!!

67' Po faulu Kamila Wierzbickiego na dwudziestym metrze rzut wolny dla gości. Musi Kamil uważać, żeby nie dostać żółtej kartki, bo jak dostanie nie zagra za tydzień z Bezledami.

68' Strzał z rzutu wolnego zawodnika gości przelatuje obok lewego słupka naszej bramki.

69' Ależ mieliśmy teraz szczęście!!! Potężny strzał jednego z zawodników gości z około 18 metra przeleciał tuż obok lewego słupka naszej bramki!!!

70' I mamy drugą zmianę w naszym zespole. Schodzi Daniel Wiśniewski, a na boisko wchodzi debiutant- 15 letni Jakub Śliwiński!!!

71' Kolejna akcja gości, ale nikt nie zdołał zamknąć akcji w naszym polu karnym.

73' Świetna interwencja Mateusza Adamca, który blokuje bardzo groźny strzał z dziesiątego metra!!!

74' Wrzutka w nasze pole karne, ale łapie nasz bramkarz.

75' Bardzo groźnie dośrodkowanie, ale znów nasz bramkarz świetnie łapie!!!

77' Wychodzimy z szybką kontrą, podanie na 20 metr do Filipa Brzezińskiego i ten ładnym strzałem w lewy róg bramki po ziemi pokonał bramkarza gości!!! Niestety, bramka jednak nieuznana, ponieważ Filip był na spalonym.

79' Chwila przerwy w grze, ponieważ w starciu z rywalem ucierpiał Mateusz Adamiec.

80' Na szczęście już wszystko w porządku i wracamy do gry.

81' Dobra akcja MKS-u, Kuba Śliwiński podaje w pole karne do Adama Błaszczyka, ale ten nie zdołał oddać strzału przed nadbiegającym obrońcą gości.

82' Bardzo ładna akcja MKS-u w środku pola, wymiana piłek, Dawid Złotucha przebiegł z piłką kilka metrów, ale przed polem karnym stracił piłkę.

83' Mogliśmy już praktycznie rozstrzygnąć dzisiejszy mecz na swoją korzyść!!! Wychodzimy z kontratakiem, Dawid Złotucha minął dwóch rywali i podaje na 24 metr do Mateusza Tałałaja, ten przebiegł z piłką kilka metrów i strzelił minimalnie nad bramką!!! Ależ szkoda!!!

85' Kamil Wierzbicki został sfaulowany tuż przed polem karnym z lewej strony boiska na 19 metrze przez zawodnika gości z numerem Tomasza Tobolskiego, który za ten faul taktyczny otrzymuje żółtą kartkę. Rzut wolny dla MKS-u z niezłej pozycji.

86' Tałałaj dośrodkowuje w pole karne, obrońca gości wybija piłkę głową i Kamil Wierzbicki przepięknym uderzeniem z powietrza z 23 metra trafia w lewy słupek, po czym piłka kompletnie zaskoczyła bramkarza gości i wpadła do bramki!!! Ale super, ogromny szał radości na stadionie w Jezioranach, ale jeszcze zostało kilka minut gramy do końca!!! Wielkie brawa dla Kamila, o decyzji, żeby oddać strzał z dystansu!!!

87' Goście jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa!!! Strzał zawodnika gości w sytuacji sam na sam z dwunastego metra kapitalnie broni nasz bramkarz!!! Napastnik gości zdołał jeszcze przejąć piłkę, ale wybijają nasi obrońcy. Jeszcze żółta kartka dla Tałałaja za grę na czas.

88' Znów było bardzo groźnie!!! Nasz bramkarz Dobrzyński kapitalnie broni strzał w lewe okienko i broni również dobitkę!!! Jeszcze odgwizdany faul w ataku, goście protestują, bo po ostatnim strzale piłka jeszcze otarła się o rękę Jacka Wójcika, jednak nie ma mowy o rzucie karnym, ponieważ Jacek trzymał rękę przy ciele, bez żadnej intencji zagrania ręką.

89' Goście coraz bardziej wściekli, zawodnik gości Andrzej Miszczak za kłótnie z sędzią otrzymuje żółtą, a chwilę później drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę!!! Gramy z przewagą jednego zawodnika ostatnie minuty, już nic nam nie może odebrać zwycięstwa!!! Zwykła głupota zawodnika gości, osłabił swoją drużynę za dyskusje, ale to już nie nasz problem- my gramy z przewagą jednego zawodnika ostatnie minuty!!!

90' Jeszcze próbują goście, ale nasi zawodnicy bardzo dobrze się bronią.

90+1' Utrzymujemy się przy piłce w środku pola, tworzą akcję nasi zawodnicy i starają się jeszcze zdobyć trzecią bramkę.

90+2' Grający w przewadze MKS mógł zdobyć trzecią bramkę!!! Ładna akcja MKS-u, jeden z obrońców Korony wybija piłkę szczupakiem z własnego pola karnego, na mocne uderzenie z 25 metra decyduje się Bolek, ale łapie bramkarz gości!!!

90+3' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w drugiej połowie. Po fenomenalnym meczu, niewątpliwie najlepszym w tym roku, MKS pokonał kandydata do awansu Koronę Klewki 2:0 i przerwał jego passę czterech zwycięstw z rzędu, a za to MKS przełamał się po pięciu z rzędu porażkach!!! Co więcej, po raz pierwszy w tym sezonie Korona nie strzeliła żadnej bramki!!! W dzisiejszym meczu niemalże wszystko wyszło nam perfekcyjnie- piękne akcje, piękne bramki, świetna gra w obronie i fantastyczna gra naszego bramkarza Mateusza Dobrzyńskiego, który w czasie meczu zaliczył około 20 interwencji!!! Przewagę przez większość meczu w posiadaniu piłki i w sytuacjach podbramkowych mieli goście, ale MKS dziś perfekcyjnie obnażył ich słabsze momenty strzelając dwie bramki!!! Cała nasza drużyna zagrała fenomenalne spotkanie, na pewno najlepsze w tym roku i można śmiało stwierdzić, że od 2015 roku gry w A-klasie MKS rozegrał jedno z najlepszych spotkań (ostatni raz takie duże sukcesy jak dzisiaj odnieśliśmy ponad rok temu w sezonie 17/18 wygrywając 5:0 z Polonią Lidzbark Warmiński u siebie i z Burzą Słupy na wyjeździe 7:1). Dziś nasza drużyna pokazała ogromny charakter, wolę walki i zaangażowanie, i nawet grając bez kilku ważnych graczy potrafi pokonać wyżej notowanego rywala!!! Mieliśmy też trochę szczęścia, no ale szczęście sprzyja lepszym!!! Na pewno pomógł powrót Jacka Wójcika, swoim doświadczeniem spowodował, że wspólnie świetnie układała się współpraca w obronie. Kamil Wierzbicki rozegrał dziś zdecydowanie swoje najlepsze spotkanie w MKS-ie Jeziorany, co potwierdził przepiękną bramką!!! Najlepszym zawodnikiem meczu wybieramy jednak dziś naszego bramkarza- Mateusza Dobrzyńskiego, którego fenomenalne interwencje w 100% sytuacjach sprawiły, że nie straciliśmy żadnej bramki!!! Cieszy natomiast bardzo to, że przeprowadzaliśmy dużo ładnych akcji, wrzucanie piłek górą na pole karne i sporo strzałów z dystansu!!! Również dziś sędzia bardzo dobrze sędziował, nie popełnił większych błędów. MKS dziś wyprzedził Zryw Jedwabno w tabeli, ale żeby utrzymać dziesiątą pozycję w tabeli MKS na rzecz Jedwabna Zryw musi jutro przegrać u siebie z liderem grupy KS Wojciechy. Następny mecz, który będzie zarazem ostatnim w rundzie jesiennej MKS zagra za tydzień w sobotę 27 października o godz. 15:00 na wyjeździe z Granicą Bezledy, która jutro gra na wyjeździe z GKS Szczytno. Z taką grą jak dzisiaj MKS pokazał, że jest w stanie z każdym wygrać w tej grupie!!! Jeszcze raz gratulacje dla naszych piłkarzy, oby tak dalej, wszyscy wierzymy, że za tydzień w Bezledach odniesie kolejne zwycięstwo!!! Teraz świętujemy fenomenalny wieczór na stadionie w Jezioranach!!!

Pełne statystyki dzisiejszego meczu:

STRZAŁY                                16                                                            25

STRZAŁY CELNE                   10                                                            15

FAULE                                      16                                                          14

Skład MKS JEZIORANY: 99-Dobrzyński, 3-Jacek Wójcik (kapitan), 2-D.Iwański, 8-Adamiec, 17-Wierzbicki, 4-Wiśniewski (70 min 16-Jakub Śliwiński), 6-Brzeziński, 7-Tałałaj, 10-Złotucha, 9-Błaszczyk, 11-Artur Koper (27 min 5-Bułanowski)

Skład BŁĘKITNI KORONA KLEWKI: 12-Adam Szmyt, 10-Radosław Pisarkiewicz, 8-Adrian Mędrek, 7-Damian Piasecki, 17-Karol Kwiatkowski (75 min 3-Konrad Makowiecki), 15-Paweł Kopciński, 2-Adrian Błudnicki, 4-Dawid Piasecki (70 min 5-Kacper Balcerowicz), 9-Andrzej Miszczak, 18-Tomasz Tobolski, 13-Patryk Kopciński (85 min 14-Jewhen Braha)

Bramki: 1:0 Błaszczyk 7' (MKS), 2:0 Wierzbicki 86' (MKS)

Żółte kartki: Błaszczyk 33' (MKS), Tobolski 85' (KORONA), Tałałaj 86' (MKS), Miszczak 89',90' (KORONA)

Czerwona kartka: Miszczak 90' (KORONA)-za drugą żółtą.

Sędzia: Marek Szyszkowski- sędzia główny (Dobre Miasto), Robert Zielonka- asystent 1 (Olsztyn)

Kibicom, którzy przybyli dziś na stadion dziękujemy za wspólne, kulturalne kibicowanie i dopingowanie naszej drużyny przez cały mecz!!! Gratulacje dla naszych piłkarzy za zwycięstwo, a wszystkich sympatyków MKS-u Jeziorany zapraszamy za tydzień w sobotę 27 października na godz. 15:00 na Boisko Gminne w Bezledach, gdzie MKS zmierzy się z Granicą Bezledy!!!