27.03 REDUTA BISZTYNEK-MKS JEZIORANY (W BARTOSZYCACH) 3:1

Logowanie

Aktualności

BYŁO TAK PIĘKNIE, A SKOŃCZYŁO SIĘ ŹLE!!! MKS PRZEGRYWA Z...

• autor: mksjeziorany, 2018-10-06 20:52
BYŁO TAK PIĘKNIE, A SKOŃCZYŁO SIĘ ŹLE!!! MKS PRZEGRYWA Z FORTUNĄ GĄGŁAWKI 1:2!!!

BYŁO TAK PIĘKNIE, A SKOŃCZYŁO SIĘ ŹLE!!! MKS NIESTETY PO DOBRYM MECZU PRZEGRYWA Z FORTUNĄ GĄGŁAWKI 1:2!!!

Żeby zobaczyć cały artykuł, kliknij odnośnik "czytano" lub "więcej"

MKS Jeziorany, w dzisiejszą piękną, bardzo ciepłą i słoneczną sobotę o godz. 15:30 podjął na własnym boisku Fortunę Gągławki. Po ostatnich trzech z rzędu porażkach, pomimo tego, że goście z Gągławek, spadkowicze z okręgówki byli faworytami dzisiejszego meczu, wszyscy nasi fani wierzyli, że dziś MKS sprawi niespodziankę i w końcu zdobędzie trzy punkty. Niestety, pomimo tego że po świetnej pierwszej połowie prowadziliśmy 1:0 (bramkę dla MKS-u z rzutu karnego zdobył w 13 minucie Dawid Złotucha), to w drugiej połowie goście zagrali lepiej i ostatecznie wygrali mecz 2:1, a my ponieśliśmy już czwartą z rzędu porażkę i tylko dzięki temu że GKS Dźwierzuty przegrał u siebie z Koroną Klewki 1:2, nie spadliśmy na ostatnie miejsce w tabeli. Przy okazji goście zrewanżowali się nam za porażkę sprzed ponad czterech lat w okręgówce. Szkoda, bo na remis zasłużyliśmy, a najbardziej szkoda okazji Mateusza Ogonowskiego w 47 minucie, który obronił bramkarz gości, a wtedy było by 2:0 dla nas i prawdopodobnie byśmy już nie przegrali. Niestety, w dzisiejszym meczu też sędzia popełnił kilka błędów na korzyść gości, m.i.n niepodyktowany drugi rzut karny dla MKS-u po faulu na Ogonowskim, oraz przy pierwszej bramce dla gości nie odgwizdał spalonego. Poniżej przedstawiamy relację na żywo z dzisiejszego meczu

1' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze Fortuny Gągławki ubrani w fioletowo-białe stroje (fioletowe koszulki z białym napisami i białe spodenki) natomiast piłkarze MKS Jeziorany występują dziś w niebiesko-czarnych strojach (jasno-niebieskie koszulki i czarne spodenki). Dzisiejszy mecz sędziuje Tomasz Moszczuk z Olsztyna, a co ciekawe sędzią bocznym będzie były piłkarz MKS-u- Andrzej Ukleja.

3' Pierwszy rzut rożny wywalczyli nasi piłkarze, ale nie udało się po nim stworzyć zagrożenia pod bramką gości.

4' Dobra okazja gości!!! Strzał z około 18 metra przelatuje obok lewego słupka naszej bramki!!!

5' Po niemrawym początku goście się obudzili, na razie jednak gramy uważnie w obronie.

7' Próbują atakować nasi zawodnicy, ale na razie goście nie dopuszczają do groźnych sytuacji.

9' Mamy kolejny rzut rożny, ale goście wybijają piłkę.

10' Z kontratakiem wyszli goście, podanie w nasze pole karne, ale nikt nie zdołał zamknąć akcji.

12' Po rzucie rożnym dla MKS-u piłkarze gości wybijają poza pole karne, uderza z 20 metra Patryk Łączyński, piłka trafia w rękę obrońcy gości- i co? Mamy rzut karny!!! Doskonała okazja dla MKS-u na objęcie prowadzenia!!!

13' Jest!!! 1:0 dla MKS-u!!! Dawid Złotucha pewnym strzałem w środek bramki po ziemi zaskoczył bramkarza gości Grzegorza Pawłyszyna, który rzucił się na lewo. Rzut karny nie był zbyt pewnie wykonany, bo gdyby bramkarz rzucił się w środek to by obronił, ale co tam najważniejsze że jest bramka dla nas!!!

14' Po objęciu prowadzenia nasi zawodnicy nieco się cofnęli, teraz goście próbują zaatakować.

16' Rzut rożny dla gości, dośrodkowanie w pole karne i strzał zawodnika Fortuny Gągławki głową przelatuje nad naszą bramką.

18' Zablokowany strzał zawodnika gości z około 20 metra.

20' Błąd przed własnym polem karnym popełnia Dariusz Iwański, który zbyt łatwo stracił piłkę, przejął ją zawodnik gości, na szczęście sędzia odgwizdał spalonego.

22' Akcja gości, i mogło być bardzo groźnie, Dariusz Iwański wybija piłkę na rzut rożny przed nadbiegającym napastnikiem gości.

24' Groźnie było po rzucie rożnym dla gości, uderzenie głową, ale wybijają nasi zawodnicy.

26' Błąd Mateusza Tałałaja, który wślizgiem nie trafił w piłkę, zawodnik gości Dominik Borzewski dośrodkowuje w pole karne, ale dobra interwencja naszego bramkarza Mateusza Dobrzyńskiego, który łapie piłkę.

28' Z kontratakiem wychodzą nasi zawodnicy, ładna akcja MKS-u, Ogonowski otrzymuje piłkę na 17 metrze z lewej strony przed polem karnym, i zostaje sfaulowany przez Dominika Borzewskiego. To był ewidentny taktyczny faul i aż dziwne, że sędzia nie pokazał żółtej kartki.

29' Z rzutu wolnego dośrodkowuje Dawid Złotucha, ale nikt z naszych zawodników w polu karnym nie sięgnął piłki.

31' Strzela Tałałaj z dystansu, ale bramkarz gości nie miał problemów ze złapaniem piłki.

32' Dawid Złotucha wybija piłkę głową z pola karnego, uderzenie z 25 metra zawodnika gości, broni nasz bramkarz.

34' Dobra interwencja naszego bramkarza Dobrzyńskiego, który łapie dośrodkowanie w pole karne.

36' W pole karne wpada teraz Mateusz Ogonowski, zostaje przewrócony przez zawodnika gości, i co? Nie ma rzutu karnego!!! Wydaje się, że w tej sytuacji powinien być drugi karny dla MKS-u!!!

37' Artur Koper faulowany przy linii bocznej. Do Artura doskoczył gracz gości, na szczęście nasz zawodnik nie dał się sprowokować i sędzia uspokoił sytuację.

38' To była doskonała okazja dla MKS-u na podwyższenie prowadzenia!!! Dawid Złotucha podaje z rzutu wolnego, strzela z szóstego metra Artur Koper, ale bramkarz gości broni nogą ten strzał!!! Jeszcze zamieszanie, ale nie udało się nam przejąć piłki.

40' Dobre dośrodkowanie Złotuchy w pole karne, składał się do uderzenia Mateusz Adamiec, ale nie trafił w piłkę głową.

42' Groźna akcja gości, ale przerywa ją doskonałym wślizgiem w środku pola Mateusz Tałałaj!!!

43' Strzał z około 18 metra zawodnika gości, piłka przelatuje nad naszą bramką.

44' Mogło być teraz groźnie, ale Kamil Wierzbicki blokuje strzał zza pola karnego.

45' Artur Koper nie doszedł do piłki po dobrym zagraniu Adamca.

45+1' Kamil Wierzbicki fauluje przed polem karnym w lewej strony, jeszcze został odepchnięty przez zawodnika gości. Zrobiło się nerwowo, zarówno Kamil jak i zawodnik gości otrzymali po żółtej kartce.

45+2' Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne, ale nasz bramkarz piąstkuje piłkę!!! Koniec pierwszej połowy, MKS po świetnej pierwszej połowie prowadzi 1:0 z wyżej notowanym rywalem!!! Dobrze nasi zawodnicy weszli w mecz, czego efektem był wywalczony rzut karny i bramka Dawida Złotuchy (bardzo dobra decyzja Patryka Łączyńskiego, że oddał strzał z dystansu). Później goście rzucili się do ataku, ale tak naprawdę nie mieli zbyt wielu dogodnych okazji, jeżeli już próbowali to albo bronił nas bramkarz albo byli nieskuteczni, dobrze nasi zawodnicy grali w obronie, szczególnie Mateusz Adamiec i Dariusz Iwański, a nasi zawodnicy groźnie kontrowali i kilka razy byliśmy blisko podwyższenia wyniku. Jeżeli chodzi o sędziowanie, to niestety sędzia popełnił kilka błędów, kilka razy gwizdał drobne faule naszych zawodników, i nie podyktował rzutu karnego po faulu na Mateuszu Ogonowskim. Wkrótce druga połowa, brawo panowie, ale mecz jeszcze nie jest wygrany całą drugą połowę musimy ciężko zapracować na zwycięstwo!!!

Statystyki meczu po pierwszej połowie:

MKS JEZIORANY                               KS FORTUNA GĄGŁAWKI

BRAMKI                                  1                                                              2

ZMIANY                                   0                                                             0

STRZAŁY                                 6                                                             8

STRZAŁY CELNE                    4                                                            3

STRZAŁY NIECELNE              2                                                             5

RZUTY ROŻNE                        2                                                             3

FAULE                                     15                                                            9

ŻÓŁTE KARTKI                        1                                                             1

CZERWONE KARTKI               0                                                             0

Druga połowa meczu

46' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze MKS-u Jeziorany.

48' Ależ mieliśmy teraz okazję żeby zdobyć drugą bramkę!!! Strzał Mateusza Ogonowskiego z około 18 metra kapitalnie broni bramkarz gości!!! Ależ szkoda, mogło być 2:0 dla MKS-u!!!

50' A teraz goście mieli świetną okazję do wyrównania!!! Strzał z 17 metra z lewy dolny róg bramki świetnie broni nasz bramkarz Dobrzyński!!!

51' Rzut rożny dla gości, ale oddalili zagrożenie nasi zawodnicy.

52' Goście mocno przycisnęli i mieli kolejną świetną okazję do wyrównania!!! Bardzo podobny strzał jak dwie minuty temu znów kapitalnie broni nasz bramkarz!!!

54' Niestety goście byli coraz groźniejsi i doprowadzają do remisu!!! Ładna akcja gości, podanie w pole karne, gracz gości podał do stojącego na szóstym metrze gracza Fortuny Krystiana Kinickiego i ten bez problemów skierował piłkę do pustej bramki, choć wydaje się że był spalony i sędzia nie powinien uznać tej bramki. Szkoda tej straconej bramki, no cóż gramy dalej 1:1 od 55 minuty.

56' Kolejna akcja gości, na szczęście nikt w polu karnym nie doszedł do piłki.

58' Rzut wolny dla gości z około 20 metra, na szczęście nasi zawodnicy w murze blokują strzał.

60' Jak na razie goście utrzymują się przy piłce, a my nie jesteśmy w stanie im zagrozić.

62' Akcja MKS-u, jednak Wierzbicki źle podał i obrońcy gości przejęli piłkę.

64' Adam Błaszczyk zostaje sfaulowany na 16 metrze przez obrońcę gości Szymona Borowego, który za to zagranie jeszcze otrzymuje żółtą kartkę. Dobra okazja na ponownie objęcie prowadzenia.

65' Strzela Adaś, ale minimalnie nad bramką!!! To była dobra okazja!!!

66' Zawodnik gości odbił się od jednego z naszych zawodników i staranował banerę reklamową. Chwila przerwy w grze, już banera naprawiona i wracamy do gry.

67' Dobra interwencja naszego bramkarza, który złapał piłkę przed wbiegającym w pole karne napastnikiem gości.

68' Dariusz Iwański dwóch zawodników gości w środku pola powstrzymał faulem i otrzymuje za to zagranie taktyczne żółtą kartkę. Goście zaczną od rzutu wolnego.

70' Bardzo dobrą prostopadłą piłkę górą wrzucił Dawid Złotucha, fatalne nieporozumienie między sobą obrońcy i bramkarza gości, którzy zderzyli się między sobą, do końca zaciekle walczył Artur Koper jeszcze próbował oddać strzał z piątego metra ale obrońca gości okazał się szybszy i wybił w panice na rzut rożny (jeszcze piłka otarła się o lewy słupek)

71' Mateusz Ogonowski dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale nikt z naszych zawodników w powietrzu nie sięgnął piłki głową.

73' Kolejny rzut rożny dla MKS-u, tym razem z lewej strony boiska, Ogonowski dośrodkowuje, ale znów obrońcy gości wybijają.

74' Goście wychodzą z kontratakiem, jednak nasi zawodnicy zabrali piłkę w środku pola i spróbowali zaatakować, niestety złe podanie jednego z naszych zawodników w pole karne i bramkarz gości łapie piłkę, daleki wyrzut bramkarza ręką, akcja gości, pierwszy strzał z około 15 metra świetnie wybronił nasz bramkarz, ale dobija z bliska zawodnik Fortuny Przemysław Mikos i niestety przegrywamy 1:2. Szkoda, po nieudanej naszej akcji goście przejmują piłkę i tracimy bramkę.

75' Przegrywamy od 75 minuty 1:2 i musimy odrabiać straty, zaczynamy od środka boiska.

77' Kolejna akcja gości, ale odgwizdany faul w ataku i mamy okazję szybko wznowić grę od rzutu wolnego.

79' Ależ okazja na wyrównanie!!! Artur Koper z około 18 metra strzela w prawy róg bramki, broni bramkarz, a z dobitki Adaś Błaszczyk strzela..............wysoko nad bramką!!! Ależ było blisko!!!

80' Coraz więcej fauli po obu stronach. Sędzia musi często używać gwizdka.

82' Rzut rożny wykonuje z lewej strony boiska Ogonowski, ale znów nikt z naszych zawodników nie zdołał oddać strzału w polu karnym.

84' Strzelał Wierzbicki, ale obok lewego słupka. Kolejny błąd sędziego- odgwizdał faul Adama Błaszczyka, którego...... nie było.

86' Jak na razie goście spokojnie bronią prowadzenia. Brakuje nam składnych akcji.

88' Dobra wrzutka Złotuchy, ale pod polem karnym obrońcy odebrali nam piłkę. Goście jednak nieprzypadkowo stracili zaledwie cztery bramki- potwierdzają że mają bardzo dobrą obronę.

90' Cztery minuty doliczone, ponieważ było trochę przerw w grze. Nasi zawodnicy atakują, ale bez skutku.

90+1' Dobra okazja na wyrównanie!!! Dariusz Iwański z 18 metra strzela obok prawego słupka!!!

90+2' Ależ mieliśmy teraz mnóstwo szczęścia, że nie straciliśmy trzeciej bramki!!! Akcja gości, Dobrzyński wybił piłkę spod nóg zawodnika gości, ale zawodnik Fortuny jeszcze zdołał ją odzyskać i z dziesiątego metra na pustą bramkę przestrzelił nad poprzeczką!!!

90+3' Kolejna kapitalna interwencja naszego bramkarza w sytuacji sam na sam spowodowała, że wciąż pozostaliśmy w grze!!!

90+4 Goście mają rzut rożny, rozegrali go krótko, opóźniają grę, nie ma kartki za grę na czas. W końcu dośrodkowanie w nasze pole karne, ale odgwizdany faul na naszym bramkarzu i mamy ostatnią okazję, żeby jeszcze stworzyć jakąś akcję. Dalekie wybicie naszego bramkarza, ale piłkarze Fortuny przejęli piłkę.

90+5' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w dzisiejszym meczu. Niestety, pomimo tego że zagraliśmy dobre spotkanie to przegraliśmy 1:2 z Fortuną Gągławki i ponieśliśmy już czwartą z rzędu porażkę. Po bardzo dobrej pierwszej połowie, w drugiej to goście zaczęli grać lepiej i rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść. Trochę też sędzia miał udział w porażce MKS-u, bo przy stanie 1:0 nie podyktował dla nas drugiego rzutu karnego po faulu na Ogonowskim. Na pewno zagraliśmy lepiej niż w trzech ostatnich meczach razem wziętych z Burzą Słupy, Tempo Ramsowo/ Wipsowo i Leśnikiem Nowe Ramuki. Pomimo porażki trzeba pochwalić naszych zawodników, ponieważ grając bez kilku kontuzjowanych ważnych graczy mocno postraszyliśmy spadkowicza z okręgówki i na remis zasłużyliśmy. Najlepszym zawodnikiem dzisiejszego meczu wybieramy Dawida Złotuchę, który nie tylko zdobył bramkę z rzutu karnego, ale jego akcje i dośrodkowania w pole karne były największym zagrożeniem dla gości. Nasz bramkarz Mateusz Dobrzyński, pomimo wpuszczonych dwóch bramek był również pewnym punktem naszego zespołu, zaliczył sporo udanych interwencji. Dziś nasi piłkarze naprawdę zrobili co mogli, ale taka jest piłka nie zawsze lepszy wygrywa, a bardziej doświadczeni goście w ostatnim czasie wykorzystali nasze słabsze momenty. Przegraliśmy już czwarte spotkanie z rzędu i dalej jesteśmy na przedostatnim miejscu w grupie, a dzięki porażce GKS Dźwierzuty u siebie z Koroną Klewki 1:2 nie spadliśmy na ostatnie miejsce. Każdy może mówić co chce, ale dziś nasi piłkarze zagrali naprawdę pomimo porażki dobre spotkanie. Natomiast w naszej grupie dziś niespodziewanym wynikiem zakończył się mecz w Zabielach, gdzie miejscowa Wałpusza 07 Jesionowiec rozgromiła Granicę Bezledy aż 7:2. Również mała niespodzianka w Słupach, gdzie lider grupy miejscowa Burza Słupy zremisowała z Tempo Ramsowo/ Wipsowo 2:2. Teraz kolejny mecz MKS zagra za tydzień w sobotę 13 października o godz. 15:30 w Wojciechach z miejscowym KS Wojciechy (jeżeli jutro KS pokona na wyjeździe GKS Szczytno, to będziemy jechać do Wojciech, które będą liderem naszej grupy). A z Wojciechami mamy ostatnio naprawdę fatalne spotkanie, bo aż trzy ostatnie mecze o punkty z nimi przegraliśmy a w poprzednim sezonie 10 czerwca na boisku w Wojciechach doznaliśmy klęski 0:4. Zatem czeka nas niewątpliwie za tydzień najtrudniejszy mecz tej jesieni, ale cóż innego pozostało jak wierzyć, że MKS za tydzień wygra w Wojciechach? Prawdziwy kibic MKS-u zawsze musi wierzyć w naszą drużynę- zawsze i wszędzie!!!

Pełne statystyki dzisiejszego meczu:

STRZAŁY                                15                                                           18

STRZAŁY CELNE                    10                                                           11

STRZAŁY NIECELNE              5                                                              7

FAULE                                     25                                                           24

Skład MKS JEZIORANY: 99-Dobrzyński, 8-Adamiec, 15-D.Iwański, 17-Wierzbicki, 13-Wiśniewski, 5-Łączyński, 3-Złotucha, 7-Tałałaj (kapitan), 18-Artur Koper, 9-Błaszczyk, 11-Ogonowski

Skład KS FORTUNA GĄGŁAWKI: 1-Grzegorz Pawłyszyn, 19-Kamil Koziorowski, 6-Szymon Borowy, 10-Łukasz Stankiewicz, 21-Radosław Olszewski (46 min 7-Krystian Kinicki), 9-Paweł Oleśkiewicz (78 min 22-Sajmon Brzezicki), 11-Przemysław Mikos, 5-Adrian Krawczyk, 8-Krysztof Ciarkowski, 17-Dominik Borzewski (53 min 20-Krzysztof Kowalewski), 12-Adrian Biermański (66 min 4-Piotr Karaś)

Bramki: 1:0 Złotucha 13' (MKS)- z rzutu karnego, 1:1 Kinicki 54' (FORTUNA), 1:2 Mikos 74' (FORTUNA)

Żółte kartki: Olszewski 45+1' (FORTUNA), Wierzbicki 45+1' (MKS), Stankiewicz 48' (FORTUNA), Borowy 64' (FORTUNA), D.Iwański 68' (MKS)

Sędzia: Tomasz Moszczuk- sędzia główny (Olsztyn), Andrzej Ukleja- asystent 1 (Jeziorany)

Kibicom, którzy przybyli dziś na stadion dziękujemy za wspólne kibicowanie i dopingowanie naszej drużyny przez cały mecz!!! Gratulujemy gościom zwycięstwa, a wszystkich sympatyków MKS-u Jeziorany zapraszamy za tydzień w sobotę 13 października na godz. 15:30 na Boisko Gminne w Wojciechach, gdzie MKS zmierzy się z miejscowym KS Wojciechy!!!