KLĘSKA W SŁUPACH!!! MKS PO SŁABYM SPOTKANIU PRZEGRAŁ AŻ 0:4...

• autor: mksjeziorany, 2018-09-15 21:36
KLĘSKA W SŁUPACH!!! MKS PO SŁABYM SPOTKANIU PRZEGRAŁ AŻ 0:4 Z BURZĄ SŁUPY!!!

Żeby zobaczyć cały artykuł, kliknij odnośnik "czytano" lub "więcej"

MKS Jeziorany, w dzisiejszą najpierw deszczową (padało do godz. 14:00) a później słoneczną i dość ciepłą sobotę udał się do Słup na godz. 16:00 zagrać z miejscową Burzą Słupy. Po ostatnim sukcesie sprzed tygodnia, kiedy to MKS pokonał na własnym boisku Zryw Jedwabno 3:1, wszyscy sympatycy naszej drużyny wierzyli że dziś, pomimo osłabień w kadrze z powodu kontuzji kilku zawodników, że MKS zagra kolejne dobre spotkanie i zdobędzie trzy punkty. Niestety, wyszło bardzo źle!!! Przegraliśmy w słabym stylu aż 0:4 (tak samo jak w Wojciechach 10 czerwca 2017, kiedy to również przegraliśmy 0:4). Gospodarze dzisiejszego meczu pierwszą bramkę już zdobyli w czwartej minucie. Nasi zawodnicy starali się wyrównać, ale brakowało skuteczności albo dobrze bronił bramkarz gospodarzy- Arkadiusz Lechański. Tymczasem gospodarze strzelili kolejne bramki w 36 i 42 minucie. Już do przerwy przegrywaliśmy trzema bramkami, a ostatnią bramkę gospodarze zdobyli w 74 minucie. Krótko mówiąc- gospodarze wygrali zasłużenie, bo przez cały mecz byli lepszym zespołem, jednak MKS miał w drugiej połowie też sporo okazji i powinien strzelić przynajmniej jedną bramkę. Dzisiejszy mecz pokazał, że wciąż musimy ciężko pracować, żeby osiągać lepsze wyniki. Wydawało się po zwycięstwie z Jedwabnem że wszystko jest na dobrej drodze, to dziś boleśnie zostaliśmy sprowadzeni na ziemię, jednak na wynik też miał wpływ brak naszych kluczowych zawodników (pomocnika Wojtka Dubisa oraz obrońców Krzysia Iwańskiego i Krzysia Kopeckiego). Niestety, po dzisiejszej porażce w wyniku zwycięstwa GKS-u Szczytno na wyjeździe z Tempo Ramsowo/ Wipsowo 4:2 spadliśmy na siódme miejsce w tabeli (a jak jutro Zryw Jedwabno nie przegra u siebie z Wałpuszą 07 Jesionowiec a KS Wojciechy nie przegra u siebie z Koroną Klewki to spadniemy na dziewiąte miejsce). Poniżej przedstawiamy relację na żywo z dzisiejszego meczu

Pierwsza połowa meczu

1' Od środka boiska grę rozpoczęli grę piłkarze MKS-u Jeziorany ubrani w żółtych koszulkach z czarnymi spodenkami i czarnymi napisami, natomiast zespół gospodarzy Burza Słupy występuje w fioletowych koszulkach z cienkimi białymi paskami i w ciemno-niebieskich spodenkach. Dzisiejszy mecz sędziuje Sebastian Sikorski z Nidzicy i jest także na meczu obserwator, Tomasz Czepirski z Olsztyna.

3' Rzut wolny dla MKS-u z około 22 metra. Strzela Mateusz Tałałaj, ale nad bramką.

4' Niestety już po pierwszej akcji gospodarzy przegrywamy 0:1. Po błędzie naszej obrony, podanie w nasze pole karne i zawodnik gospodarzy Adam Wełnicki pewnym strzałem w prawy dolny róg naszej bramki z około 13 metra pokonał naszego bramkarza Bogumiła Stendela. Już od 5 minuty musimy odrabiać straty.

5' Po faulu na Tałałaju rzut wolny dla MKS-u z około 25 metra. Dobrze strzela Dawid Złotucha w prawy róg bramki, ale Lechański łapie to uderzenie.

6' Niewiele brakowało, abyśmy sami sobie strzelili bramkę. Po kontrataku gospodarzy, akcja w naszym polu karnym i Czarek Adamowicz chcąc wybić piłkę po za boisko, trafia w lewy słupek naszej bramki!!! Rzut rożny dla gospodarzy.

7' Teraz dobra interwencja naszego bramkarza po strzale zza pola karnego.

9' Kolejna dobra okazja gospodarzy na podwyższenie wyniku!!! Bogumił broni groźny strzał z około 20 metra.

11' Groźnie było!!! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnik gospodarzy głową strzela minimalnie nad naszą bramką!!!

12' Okazja na wyrównanie dla MKS-u, Rogalski podaje do Adama Błaszczyka, jednak jego strzał z około 18 metra został zablokowany przez obrońcę gospodarzy.

14' Akcja gospodarzy, strzela głową Rogalski z około 13 metra jednak zbyt lekko i bramkarz nie miał problemów z obroną.

15' Ucierpiał Czarek Adamowicz przed polem karnym gospodarzy i konieczna będzie przerwa w grze.

17' Na szczęście to nic poważnego i już wracamy do gry.

19' Ależ mieliśmy teraz szczęście!!! Groźny strzał zawodnika gospodarzy z około 25 metra przelatuje tuż obok prawego słupka naszej bramki!!!

20' Ależ to była okazja na wyrównanie dla MKS-u!!! Wpadł w pole karne Adrian Bielski, bramkarz gospodarzy obronił jego strzał, dobitka Adama Błaszczyka trafiła w rękę leżącego obrońcy gospodarzy, ale nie ma karnego, sędzia odgwizdał faul na bramkarzu i gospodarze wznowią grę.

22' Wpadł w pole karne Adaś Błaszczyk, jednak jego strzał został zablokowany.

24' Ogonowski strzela zza pola karnego, piłka odbiła się od pleców zawodnika gospodarzy i wyszła po za boisko i mamy rzut rożny. Nie udało się jednak po nim zagrozić bramce gospodarzy.

26' Bardzo groźne uderzenie z około 19 metra w lewy dolny róg bramki, ale kapitalna interwencja naszego bramkarza Bogumiła!!!

27' Rzut rożny dla gospodarzy, dośrodkowanie w nasze pole karne i Bogumił broni groźny strzał głową!!!

28' Po kilku minutach niezłej gry w naszym wykonaniu ponownie przeważają gospodarze i są bliscy podwyższenia prowadzenia.

30' Sporo walki w środku pola teraz, faulowany Tałałaj i mamy rzut wolny.

32' Złotucha fauluje na 25 metrze zawodnika gospodarzy. Z rzutu wolnego strzał pewnie łapie nasz bramkarz.

34' Podanie do wbiegającego w pole karne Rogalskiego, jednak nie doszedł on do piłki.

36' Niestety przegrywamy już 0:2. Po błędzie obrony, nie najlepiej zachował się nasz bramkarz, który zbyt późno rzucił się do piłki i zawodnik gospodarzy Mateusz Borucki skierował piłkę do pustej bramki.

37' Przegrywamy od 37 minuty 0:2 i musimy szybko zabrać się za odrabianie strat.

38' Dobrze Adaś Błaszczyk próbował wrzucić w pole karne, ale piłka odbiła się od pleców zawodnika gospodarzy i mamy tylko aut.

40' Teraz niezbyt wiele dzieje się na boisku. Gospodarze spokojnie bronią dwubramkowego prowadzenia, dziś grając bez naszych najlepszych zawodników będzie nam naprawdę ciężko odrobić straty.

42' Miało być lepiej, a jest co raz gorzej. Przegrywamy już 0:3, akcja Burzy Słupy, nasz bramkarz wybiegł za daleko poza pole karne i został przelobowany strzałem z około 20 metra przez zawodnika gospodarzy Daniela Obrębskiego.

43' Jest już naprawdę źle, jeszcze nawet nie skończyła się pierwsza połowa, a już mamy trzy bramki straty.

44' Upada w polu karnym Ogonowski, sędzia nie zdecydował się jednak na podyktowanie rzutu karnego dla MKS-u.

45' Ależ to była okazja dla MKS-u!!! Rogalski już był sam na sam, ale to bramkarz Lechański okazał się lepszy.

45+1' Strzał z rzutu wolnego zawodnika gospodarzy z 28 metra przelatuje wysoko nad naszą bramką.

45+2' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie meczu. Niestety po słabej grze w naszym wykonaniu przegrywamy już 0:3. MKS nieźle wszedł w to spotkanie, już w 3 minucie mogliśmy objąć prowadzenie po strzale Mateusza Tałałaja z rzutu wolnego, niestety niewykorzystana okazja zemściły się i już minutę później gospodarze wyszli na prowadzenie, a odkąd prowadzą są zdecydowanie lepsi i prowadzą w pełni zasłużenie. Stracone bramki to wina naszej obrony, a przy trzeciej bramce błąd popełni nasz bramkarz, który zbyt daleko wybiegł z bramki. MKS miał kilka okazji, jednak brakowało skuteczności albo dobrze bronił bramkarz Arkadiusz Lechański. Gołym okiem widać brak najlepszych zawodników, Wojtka Dubisa w środku pola oraz naszych obrońców Krzysia Iwańskiego i Krzysia Kopeckiego, przez co gospodarze z dużą łatwością dochodzą do sytuacji strzeleckich. Jeżeli chodzi o sędziowanie, na razie sędzia nie popełnił większych błędów, nie pokazał żadnej kartki, jednak mógł podyktować karnego dla MKS-u po faulu na Ogonowskim. Wkrótce druga połowa, panowie nie załamujemy, do końca walczymy o dobry wynik!!!

Statystyki meczu po pierwszej połowie:

BURZA SŁUPY                                MKS JEZIORANY

BRAMKI                                  3                                                              0

ZMIANY                                   0                                                             0

STRZAŁY                               10                                                            8

STRZAŁY CELNE                   8                                                              6

STRZAŁY NIECELNE             2                                                              2

RZUTY ROŻNE                       5                                                              2

FAULE                                      7                                                            10

ŻÓŁTE KARTKI                        0                                                             0

CZERWONE KARTKI               0                                                             0

Druga połowa meczu

46' Od środka boiska grę rozpoczęli gospodarze.

47' Już było bardzo groźnie!!! Strzał zawodnika gospodarzy z 25 metra przeleciał tuż obok lewego słupka naszej bramki!!!

48' Strzela Rogalski zza pola karnego, bramkarz gospodarzy jednak pewnie broni.

49' Ależ mieliśmy szczęście!!! Zawodnik gospodarzy Sebastian Rosa strzela tuż obok prawego słupka naszej bramki!!!

50' Rogalski trafia do bramki, ale bramka nieuznana, ponieważ pomagał sobie ręką.

53' Gra jest dość czysta w dzisiejszym meczu, sędzia jak na razie nie pokazał żadnej kartki, oba zespoły popełniły po 11 fauli.

55' Długa piłka Tałałaja na pole karne, jednak nikt nie doszedł do piłki.

57' Wierzbicki faulowany po raz kolejny w krótkim czasie przez zawodnika gospodarzy. Sędzia jednak wstrzymał się jeszcze z pokazaniem żółtej kartki.

59' Pierwsza zmiana w naszym zespole- za Damiana Rogalskiego na boisko wchodzi Daniel Wiśniewski.

60' Złotucha przerywa w środku pola groźną akcję gospodarzy.

62' To była najlepsza okazja na gola dla MKS-u w dzisiejszym spotkaniu!!! Najpierw w sytuacji sam na sam z Ogonowskim bramkarz kapitalnie obronił strzał, dobitka Adama Błaszczyka, piłka jeszcze otarła się o rękę bramkarza i mamy rzut rożny.

63' Dobre uderzenie Tałałaja zza pola karnego, ale broni bramkarz.

65' Dobre uderzenie Dawida Złotuchy, ale piłka przelatuje obok lewego słupka.

67' Bardzo ładna akcja MKS-u, nasi zawodnicy rozklepali w środku pola gospodarzy, w końcu na strzał z 22 metra zdecydował się Tałałaj, piłka otarła się od zawodnika gospodarzy i trafiła prosto w ręce bramkarza.

69' A teraz gospodarze groźnie zaatakowali!!! Po rzucie rożnym strzał głową jednego z miejscowych zawodników przelatuje nad naszą bramką.

71' Wprowadzony na boisko Wiśniewski wprowadził sporo ożywienia w naszej grze, MKS gra lepiej niż w pierwszej połowie, tylko cały czas brakuje skuteczności.

72' Pewna interwencja naszego bramkarza po strzale zza pola karnego.

73' Niestety, podczas gdy MKS zaczął grać nieco lepiej, to gospodarze zdobywają czwartą bramkę. Po ładnej akcji zawodnik gospodarzy Szymon Korniluk strzałem w lewy róg po ziemi pokonał naszego bramkarza. Przegrywamy 0:4 od 74 minuty.

75' Gospodarze bliscy zdobycia piątej bramki!!! Groźny strzał z 21 metra przelatuje tuż obok lewego słupka naszej bramki.

77' Tałałaj strzela z rzutu wolnego wyraźnie nad bramką.

78' Druga zmiana w naszym zespole- za Dariusza Iwańskiego na boisko wchodzi Michał Bułanowski.

79' Bogumił łapie strzał z 17 metra zawodnika gospodarzy.

81' Tałałaj faulowany na 19 metrze i mamy rzut wolny!!! Dobra okazja na zdobycie pierwszej bramki przez nasz zespół!!!

82' Piękne uderzenie Adama Błaszczyka z rzutu wolnego w środek bramki, jednak bramkarz Lechański popisał się świetną interwencją!!!

83' Po rzucie rożnym nie udało się stworzyć nam większego zagrożenia.

85' Jak mogliśmy tego nie wykorzystać!!! Mocny strzał Adasia zza pola karnego broni bramkarz, do piłki dopadł Tałałaj na piątym metrze i wydawało się że musi paść bramka, tymczasem Mateusz posłał piłkę....wysoko nad bramką!!! Ależ pech!!!

87' Dobra interwencja Mateusza Adamca, przerwał akcję gospodarzy w środku pola.

89' Dobrze podawał w pole karne Michał Bułanowski, jednak nikt nie doszedł do piłki.

90' Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry.

90+1' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w dzisiejszym meczu. Niestety, MKS został rozgromiony przez miejscową Burzę Słupy aż 0:4. Po ostatnim zwycięstwie nad Jedwabnem 3:1 wzrosły apetyty naszych kibiców na kolejne punkty w kolejnych spotkaniach, jednak dzisiejszy mecz pokazał że daleko jest nam chociażby do tego zespołu sprzed jesieni 2016, kiedy to w rundzie jesiennej A-klasy na 30 punktów zdobyliśmy aż 24. Gospodarze dziś byli lepsi pod każdym względem i wygrali w pełni zasłużenie, jednak MKS w drugiej połowie grał nieco lepiej niż w pierwszej i zasłużył na strzelenie bramki. Błędy w obronie, brak kluczowych zawodników i brak skuteczności- to w głównej mierze przyczyniło się do tak wysokiej porażki. Nasz bramkarz Bogumił Stendel- pomimo błędu przy trzeciej bramce dobrze bronił. Najlepiej w naszej drużynie zagrał Adam Błaszczyk, który walczył, starał się, ale przecież on sam meczu nie wygra. Tymczasem Burza Słupy pokonując dziś MKS awansowała na drugie miejsce w tabeli (ma tyle samo punktów co Fortuna Gągławki-10, ale Fortuna rozgromiła dziś sensacyjnie u siebie aż 8:0 Granicę Bezledy i Burza ustępuje jedynie bilansem bramkowym). Burza Słupy pokazała jednak że porażka w Olszynach tydzień temu 1:4 z GKS Szczytno to był wypadek przy pracy, i zespół ze Słup, który powstał w 2002 roku nigdy nie awansował do okręgówki, pokazał dzisiaj, że może śmiało powalczyć o pierwszy awans w historii. Kolejny mecz MKS zagra już za tydzień w sobotę 22 września o godz. 16:00 w Jezioranach z Tempo Ramsowo/ Wipsowo. Z Tempem niedawno w poprzednim sezonie 9 maja sensacyjnie przegraliśmy na własnym boisku aż 1:4, więc teraz jest okazja żeby zrewanżować się za tę bolesną porażkę. Co prawda, zespół z Ramsowa zrobił postępy, jednak w tym sezonie jak na razie prezentuje się słabo, zdobył zaledwie jeden punkt w pierwszej kolejce remisując u siebie 2:2 z KS Wojciechy, a dziś Tempo zanotowało czwartą porażkę z rzędu przegrywając u siebie 2:4 z GKS Szczytno. To wszystko powoduje, że za tydzień MKS przed własną publicznością będzie zdecydowanym faworytem spotkania z Tempo Ramsowo/ Wipsowo. Oczywiście, w maju też MKS był zdecydowanym faworytem a wszyscy pamiętamy jak się skończyło, jednak wtedy Tempo było mocniejszym zespołem. Teraz Tempo zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z zaledwie jednym zdobytym punktem i każdy inny wynik niż zwycięstwo MKS-u będzie niespodzianką. Nie możemy jednak zlekceważyć przeciwnika i musimy jak w każdym meczu dać z siebie 100%.

Pełne statystyki dzisiejszego meczu:

STRZAŁY CELNE                  13                                                            11

FAULE                                     19                                                            14

Skład BURZA SŁUPY: 12-Arkadiusz Lechański, 10-Jakub Jurczak, 17-Sebastian Rosa (85 min 20-Damian Kucharski), 6-Artur Jarmicki, 15-Sebastian Cybul (15 min 14-Szymon Korniluk), 15-Adam Wełnicki (85 min 19-Robert Marszałkowski), 18-Piotr Pacewicz, 11-Daniel Obrębski, 9-Adrian Pawłowski, 8-Przemek Jankowski, 7-Mateusz Borucki (77 min 4-Szymon Magun)

Skład MKS JEZIORANY: 1-Stendel, 8-Adamiec, 17-Wierzbicki, 15-D.Iwański (78 min 5-Michał Bułanowski), 7-Tałałaj (kapitan), 16-Złotucha, 20-Bielski, 14-Adamowicz, 9-Błaszczyk, 10-Rogalski (57 min 13-Wiśniewski), 11-Ogonowski

Bramki: 1:0 Wełnicki 4' (BURZA), 2:0 Borucki 36' (BURZA), 3:0 Obrębski 42' (BURZA), 4:0 Korniluk 73' (BURZA)

Sędzia: Sebastian Sikorski- sędzia główny (Nidzica)

Obserwator: Tomasz Czepirski (Olsztyn)

Kibicom z Jezioran, którzy przybyli dziś na stadion w Słupach dziękujemy za wspólne, kulturalne kibicowanie i dopingowanie naszej drużyny przez cały mecz!!! Gratulujemy gospodarzom zwycięstwa, a wszystkich sympatyków MKS-u Jeziorany zapraszamy na stadion w Jezioranach za tydzień w sobotę 22 września na godz. 16:00, gdzie MKS zmierzy się z Tempo Ramsowo/ Wipsowo!!