Aktualności

CORAZ GORZEJ, CORAZ GORZEJ. MKS PRZEGRAŁ NA WŁASNYM BOISKU...

• autor: mksjeziorany, 2018-06-02 21:00
CORAZ GORZEJ, CORAZ GORZEJ. MKS PRZEGRAŁ NA WŁASNYM BOISKU Z BURZĄ SŁUPY!!!

MKS Jeziorany, w dzisiejszą piękną słoneczną, ale i bardzo gorącą sobotę podjął na własnym boisku zajmującą dziesiąte miejsce w tabeli Burzę Słupy. MKS był zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania, a skończyło się tak, jak chyba nikt sobie tego nie wyobrażał. Po fatalnej pierwszej połowie, w której przegrywaliśmy już 0:3, w drugiej połowie nasi zawodnicy zagrali już lepiej, ale niestety to wystarczyło to dobrego wyniku. Przegraliśmy mecz 3:5 i co bardziej bolesne jest to, że MKS przez trzy lata gry w A-klasie (od sezonu 15/16) po raz pierwszy stracił pięć bramek na swoim boisku. I co najgorsze z tego wszystkiego to to, że jak MKS w dwóch ostatnich spotkaniach za tydzień w niedzielę z KS Wojciechy i za dwa tygodnie 16 czerwca u siebie z Leśnikiem Nowe Ramuki nie zdobędzie przynajmniej dwóch punktów, a Burza Słupy wygra swoje pozostałe dwa spotkania, to będziemy musieli grać w barażach o utrzymanie w A-klasie, a to już naprawdę był by wstyd, spaść do B-klasy, nie możemy do tego dopuścić!!! Do tego dzisiejsza porażka MKS-u to była już szósta porażka naszej drużyny w tym sezonie na własnym boisku. Goście wygrali dziś w pełni zasłużenie i co więcej, mogą świętować jeden ze swoich największych sukcesów w tym sezonie!!! (w tym sezonie oprócz wygranej nad Warmiakiem Łukta na wyjeździe wszystkie mecze na wyjazdach przegrywali). Poniżej przedstawiamy relację na żywo z dzisiejszego meczu:

Pierwsza połowa meczu

1' Od środka boiska rozpoczęli grę goście ubrani w żółto-niebieskie stroje, natomiast MKS Jeziorany występuje dziś w biało-czarnych strojach.

2' Dobry początek w wykonaniu MKS-u!!! Dośrodkowanie w pole karne, głową strzela Rogalski, ale minimalnie nad bramką!!!

3' Po kontrataku okazja gości, strzał nad naszą bramką.

5' Dobra okazja dla MKS-u!!! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adam Błaszczyk strzela głową, ale bramkarz gości łapie to uderzenie!!!

8' Niestety przegrywamy 0:1. Po ładnej akcji gości Wojciech Ratyński pokonał naszego bramkarza, strzelając w dolny prawy róg naszej bramki.

9' Ależ źle się to zaczęło. Panowie, do przodu, jeszcze nie wszystko stracone!!!

11' Rzut wolny dla MKS-u po faulu na Wierzbickim.

12' Kopecki dośrodkowuje z rzutu wolnego, nikt nie zdołał zamknąć tej akcji, ale piłka po tym dośrodkowaniu Kopeckiego przeleciała...... minimalnie obok prawego słupka bramki gości!!! Blisko było.

13' Szybki kontratak gości i niestety przegrywamy już 0:2. Zawodnik zespołu gości Wojciech Ratyński ładnym strzałem w dolny lewy róg pokonał naszego bramkarza.

14' Jest już bardzo niedobrze, przegrywamy już po 14 minutach gry na własnym boisku z Burzą Słupy!!! Panowie czas wziąć się za grę!!!

15' W końcu dobra akcja naszej drużyny!!! Bliski szczęścia był Adam Błaszczyk, ale strzelił minimalnie obok prawego słupka bramki drużyny gości.

16' Bardzo szybka pierwsza zmiana w naszym zespole. Za Jacka Gabrusewicza na boisko wchodzi Łukasz Uziębło.

17' Tymczasem goście po strzeleniu dwóch bramek nie zamierzają się tylko bronić i mogli podwyższyć prowadzenie. Groźny strzał zza pola karnego broni nasz bramkarz Dobrzyński.

18' Strzela Wierzbicki, ale wysoko nad bramką gości.

20' Znowu było groźnie pod naszą bramką!!! Strzał zza pola karnego na nasze szczęście przeleciał minimalnie obok lewego słupka naszej bramki!!!

23' Strzelał Kopecki, ale obrońca Burzy Słupy zablokował to uderzenie.

26' Coraz gorzej wygląda gra naszego zespołu. Goście grają coraz lepiej i są bliscy podwyższenia prowadzenia.

29' Dobre uderzenie Kopeckiego z rzutu wolnego, ale broni bramkarz gości Robert Marszałkowski.

31' Strzał z pola karnego Adama Błaszczyka zablokowany.

32' Groźny kontratak gości, dobra interwencja Przemka Ostrowskiego, który zatrzymał akcję w środku pola.

35' Dobra okazja dla MKS-u!!! Strzał Adama Błaszczyka w ostatniej chwili zablokował obrońca gości.

38' To była świetna okazja dla MKS-u na zdobycie kontaktowej bramki!!! W zamieszaniu w polu karnym uderzał Rogalski, obronił bramkarz gości, dobitkę również obronił bramkarz Burzy Słupy!!! Cóż to była za okazja!!!

40' Było bardzo groźnie teraz pod naszą bramką!!! Dośrodkowanie w nasze pole karne, zawodnik Burzy Słupy składał się już do uderzenia, ale w ostatniej chwili niebezpieczeństwo zażegnał Dawid Złotucha wybijając piłkę poza boisko!!!

41' Dośrodkowanie z rzutu rożnego, i znów było groźnie!!! Piłka przeleciała tuż obok prawego słupka naszej bramki. Strzelec dwóch bramek dla Burzy Słupy w dzisiejszym meczu był teraz bliski zdobycia klasycznego hat-tricka!!!

42' Dobra okazja teraz dla MKS-u, po podaniu Rogalskiego Adam Błaszczyk strzelił nad bramką.

45' Tragedia!!! Po ładnej akcji gości..................przegrywamy już 0:3!!! Zawodnik drużyny gości Mateusz Borucki ładnym strzałem pokonał naszego bramkarza!!! Zawiniła obrona, która zbyt łatwo puściła zawodnika pod nasze pole karne.

45+1' Jak to nie wpadło!!! Po ładnej akcji naszej drużyny Damian Rogalski pokonał już bramkarza gości, ale piłka przeleciała tuż obok lewego słupka!!!

45+2' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie. Po fatalnej pierwszej połowie w naszym wykonaniu doznajemy sensacyjnej klęski z o wiele słabszym rywalem 0:3, definitywnie gramy najgorszy mecz w tym sezonie!!! Goście grają naprawdę świetnie i prowadzą w pełni zasłużenie, a MKS nie dość że popełnia fatalne błędy w obronie, to jeszcze nie potrafi wykorzystać dobrych okazji. Co się stało z naszą drużyną, że przegrywamy na własnym boisku z Burzą Słupy 0:3? Jeszcze jest cała druga połowa, pozostało nam nic innego jak wierzyć że będzie chociaż trochę lepiej!!! Jeżeli chodzi o sędziowanie to na razie sędzia nie popełnił większych błędów, nie było żadnej kartki. Trzeba walczyć do końca, oby w drugiej połowie było lepiej!!!

Statystyki meczu po pierwszej połowie:

MKS JEZIORANY                               BURZA SŁUPY

BRAMKI                                  0                                                             3

ZMIANY                                   1                                                             0

FAULE                                     10                                                            6

ŻÓŁTE KARTKI                        0                                                             0

CZERWONE KARTKI               0                                                             0

Druga połowa meczu

46' Od środka boiska grę rozpoczęli nasi zawodnicy.

48' Drugą połowę również lepiej zaczęli goście i mogło być 0:4!!! Na nasze szczęście strzał zza pola karnego zawodnika gości obok lewego słupka naszej bramki.

49' Nic się nie zmieniło w naszej grze. Wszystko dalej wygląda bardzo słabo.

50' Faul Wierzbickiego i rzut wolny dla gości.

51' Za niepotrzebną dyskusję z sędzią Wierzbicki dostaje jeszcze żółtą kartkę i ponieważ była to jego czwarta żółta kartka w tym sezonie, nie zagra w kolejnym meczu z KS Wojciechy.

52' Strzał Rogalskiego obok prawego słupka bramki drużyny gości.

53' Udało się!!! W końcu zdobywamy bramkę!!! Po podaniu Łukasza Uziębło Damian Rogalski pięknym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gości, strzelając w prawy górny róg bramki!!! Panowie walczymy, jeszcze tego meczu nie przegraliśmy!!!

54' 1:3 od 56 minuty i jak zaczniemy grać lepiej, to jeszcze jest szansa na korzystny rezultat.

55' Druga żółta kartka w naszym zespole, ukarany Rogalski za faul w środku pola.

57' Dobra okazja na kontaktową bramkę!!! Strzał Złotuchy zza pola karnego zablokowany.

58' Zupełnie inna drużyna MKS-u niż w pierwszej połowie. Nasi zawodnicy strzelili bramkę i cały czas walczą o korzystny rezultat.

60' Strzał Rogalskiego głową z pięciu metrów zablokowany przez obrońcę drużyny gości!!! Ależ było blisko!!!

61' Niestety, podczas gdy byliśmy bliscy zdobycia kontaktowej bramki, przegrywamy już 1:4. Po błędzie naszego bramkarza, który źle wykopał piłkę, do napastnika gości Daniela Obrębskiego, który pewnym strzałem w prawy róg bramki podwyższa prowadzenie.

63' MKS jeszcze się nie poddaje i zdobywa drugą bramkę!!! Najpierw Złotucha zza pola karnego trafił w słupek, a Adam Błaszczyk z dobitki pokonał bramkarza gości. Jeszcze walczymy!!!

65' Dalej pozostajemy w grze, trzeba teraz szybko strzelić bramkę!!!

66' Pierwsza żółta kartka dla gości w dzisiejszym spotkaniu. Za dyskusję z sędzią ukarany Szymon Dubowski.

68' Dobra okazja Rogalskiego na kontaktową bramkę, ale strzał zablokowany!!!

70' Zamieszanie przy linii bocznej, sędzia ostatecznie przyznał aut dla MKS-u, a Przemek Ostrowski jeszcze za niepotrzebną dyskusję z sędzią dostał żółtą kartkę.

71' Teraz groźnie było pod naszą bramką, ale świetna interwencja naszego bramkarza Dobrzyńskiego, który obronił strzał zza pola karnego.

73' Dobry strzał Adama Błaszczyka, jednak obok lewego słupka bramki drużyny gości.

77' Dobra okazja Rogalskiego, ale strzela nad bramką!!! Cieszy bardzo to, że MKS cały czas dzielnie walczy z tak dużej straty o chociażby remis!!!

80' Niestety, znów podczas gdy byliśmy bliscy zdobycia kontaktowej bramki, to goście po ładnej akcji podwyższają prowadzenie na 5:2. Strzał zawodnika gości Adriana Pawłowskiego był ładny, w prawy dolny róg bramki, nie miał większych szans nasz bramkarz Dobrzyński. Teraz już będzie naprawdę trudno o dobry wynik.

81' Ależ teraz mieliśmy szczęście, że nie przegrywamy 2:6!!! Zawodnik drużyny gości wyszedł już sam na sam z naszym bramkarzem, wbiegł w pole karne, ale kapitalna interwencja naszego bramkarza, który rzucił się pod nogi i złapał piłkę, czym jeszcze został trafiony nogą przez zawodnika gości Daniela Obrębskiego, który za to zagranie ogląda żółtą kartkę.

83' Jeszcze walczymy!!! Rogalski strzela obok lewego słupka bramki gości.

85' Dobra okazja Adama Błaszczyka, ale strzela nad bramką.

87' Zawodnik gości Sebastian Rosa po gwizdku celowo kopnął piłkę poza boisko i jak najbardziej zasłużenie zostaje ukarany żółtą kartką.

89' W pole karne wbiega Rogalski, zostaje przewrócony przez obrońcę gości i mamy rzut karny dla MKS-u!!! Dobra okazja na zmniejszenie rozmiarów porażki!!! Sam poszkodowany wykona rzut karny!!!

90' Do piłki pochodzi Rogalski, i jest!!! Pewnym strzałem w dolny prawy róg bramki zmniejsza rozmiary porażki na 3:5!!!

90+1' Ponieważ było sporo przerw, w tym też na uzupełnienie płynów sędzia doliczył 5 minut.

90+2' Jeszcze okazja dla gości, dobra interwencja naszego bramkarza!!!

90+3' Dośrodkowanie w pole karne Złotuchy, ale żaden z naszych zawodników nie sięgnął piłki.

90+4' Rzut z autu dla MKS-u z dobrej pozycji, wrzutka w pole karne, ale nikt z naszych zawodników nie sięgnął piłki.

90+5' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w dzisiejszym meczu. MKS, po fatalnej pierwszej połowie w której przegrywał aż 0:3, w drugiej połowie zagrał zdecydowanie lepiej, walczył, ale ostatecznie niestety przegrał 3:5. Co się stało z naszą drużyną, która po dość dobrej jesieni gra na wiosnę tak słabo, i co więcej zanotowała już czwartą z rzędu porażkę na własnym boisku. To wszystko wygląda naprawdę niedobrze, bo jeżeli nie zdobędziemy w dwóch ostatnich meczach przynajmniej dwóch punktów, to będziemy musieli grać w barażach o utrzymanie w A-klasie i może nam grozić spadek do B-klasy, a to już naprawdę było by bardzo źle. Goście zagrali świetne spotkanie, byli szybsi, bardziej agresywni , chyba najlepsze w tym sezonie i w pełni zasłużenie wracają z Jezioran z trzema punktami. Martwi również bardzo duża ilość traconych bramek przez MKS w rundzie wiosennej, a przecież jesienią MKS miał najmniej straconych bramek w całej grupie, również było dużo błędów w obronie, często dwóch- trzech naszych zawodników zbyt łatwo puszczało jednego z graczy gości, przez co oni dochodzili do wielu sytuacji bramkowych. Z drugiej strony, choć wynik i tak bardzo zły, trzeba jednak pochwalić nasz zespół, bo mając trzy bramki straty nie poddał się i do końca dzielnie walczył o korzystny rezultat. MKS po dzisiejszej porażce pozostał dalej na szóstym miejscu w grupie, ale grozi nam spadek na siódme miejsce jutro (stanie się tak jak Zryw Jedwabno wygra u siebie z Leśnikiem Nowe Ramuki). Panowie piłkarze, trzeba wyciągnąć odpowiednie wnioski nie tylko z dzisiejszego, ale i ostatnich meczów, głowa do góry, wszyscy wierzymy, że ostatnie dwa mecze wygramy. Teraz za tydzień w niedzielę 10 czerwca o godz. 14:00 MKS zagra na wyjeździe z KS Wojciechy (co więcej nasza drużyna będzie miała świetną okazję do rewanżu na zespole z Wojciech za dwie ostatnie porażki na jesieni w Jezioranach 1:3 i szczególnie za porażkę w sezonie 16/17 14 maja 2017, kiedy to MKS prowadząc do 88 minuty w Wojciechach 1:0 przegrał ostatecznie mecz 1:3). Drużyna z Wojciech gra też słabiej niż jesienią, zatem mimo wszystko minimalnym faworytem będzie MKS, i wszyscy wierzymy, że zagramy dobry mecz i pokonamy KS Wojciechy!!!

Pełne statystyki dzisiejszego meczu :

MKS JEZIORANY                             BURZA SŁUPY

FAULE                                    19                                                            17

Skład MKS JEZIORANY: 99-Dobrzyński, 14-Adamowicz (62 min 15-Iwański), 10-Rogalski, 17-Wierzbicki (82 min 13-Wiśniewski), 18-Gabrusewicz (16 min 5-Uziębło), 16-Złotucha, 7-Tałałaj, 6-P.Ostrowski, 9-Błaszczyk (87 min 11-Bułanowski), 4-Kopecki, 8-Adamiec

Skład BURZA SŁUPY: 33-Robert Marszałkowski, 6-Szymon Magun, 11-Daniel Obrębski, 16-Sebastian Cybul, 19-Szymon Dubowski, 7-Mateusz Borucki (65 min 18-Piotr Pacewicz), 3-Przemek Jankowski, 9-Adrian Pawłowski, 17-Sebastian Rosa, 10-Wojciech Ratyński, 2-Damian Jarocki

Bramki: 0:1 Ratyński 11', 0:2 Ratyński 14', 0:3 Borucki 45', 1:3 Rogalski 53', 1:4 Obrębski 60', 2:4 Błaszczyk 62', 2:5 Pawłowski 80', 3:5 Rogalski 90' (z rzutu karnego)

Żółte kartki: Wierzbicki 52', Rogalski 55', Dubowski 66', P.Ostrowski 70', Obrębski 81', Rosa 87'

Kibicom, którzy przybyli dziś na stadion dziękujemy za wspólne, kulturalne kibicowanie i dopingowanie naszej drużyny przez cały mecz!!! Gratulujemy gościom zwycięstwa, a wszystkich sympatyków MKS-u Jeziorany zapraszamy na Boisko Gminne w Wojciechach koło Bartoszyc za tydzień w niedzielę 10 czerwca na godz. 14:00, gdzie MKS zmierzy się z miejscowym KS Wojciechy!!!