27.03 REDUTA BISZTYNEK-MKS JEZIORANY (W BARTOSZYCACH) 3:1

Logowanie

Aktualności

SZOK I NIEDOWIERZANIE, MKS PRZEGRAŁ 0:2 W JEDWABNIE!!!

• autor: mksjeziorany, 2018-04-22 22:29

MKS Jeziorany, w dzisiejszą piękną, bardzo słoneczną i dość ciepłą niedzielę (chociaż odczucie ciepła nieco psuł momentami silny wiatr) udał się do Jedwabna. Po nienajlepszej pierwszej połowie, w której dogodnych sytuacji do zdobycia bramki w ogóle z obu stron było niewiele, w drugiej, lepszej już połowie w wykonaniu MKS-u, szczególnie MKS bardzo dobrze zaczął grać od 70 minuty, wydawało się że bramka dla naszej drużyny to tylko kwestia czasu, tymczasem potwierdziło się stare piłkarskie porzekadło że nie wykorzystane okazje się mszczą i niestety gospodarze dzisiejszego meczu zdobyli dwie bramki w 81 i 90+3 minucie, a obie bramki zdobył zawodnik Zrywu Jedwabno Rafał Krajza. czym sprawili, że MKS wrócił do domu bez punktu. Dzisiejsza porażka spowodowała, że w wyniku wygranej KS Wojciechy z Burzą Słupy 2:1 MKS znowu spadł na 6 miejsce w tabeli, i to powoduje, że MKS ma co raz mniejsze szansę na awans do okręgówki. Przegrana dzisiejsza boli tym bardziej, że jest to pierwsza przegrana o punkty MKS-u ze Zrywem Jedwabno od 2001 roku (do tej pory zanotowaliśmy 4 zwycięstwa i 1 1 remis). Po raz kolejny w tym sezonie po dwóch wygranych meczach z rzędu nie potrafimy przedłużyć passy zwycięstw i po dwóch wygranych meczach z rzędu w tym sezonie remisujemy lub przegrywamy. Pierwszy raz również w tym sezonie przegraliśmy do zera mecz wyjazdowy. Poniżej przedstawiamy relację na żywo z dzisiejszego meczu

Pierwsza połowa meczu

1' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze MKS Jeziorany ubrani w żółte stroje z czarnymi napisami, natomiast gospodarze wystąpili ubrani w pasiaste niebiesko-czarne stroje.

4. W pierwszych minutach na boisku nie dzieje się zbyt wiele. Teraz po dośrodkowaniu w pole karne okazję miał Adam Błaszczyk, ale nie sięgnął piłki.

7' Na razie mało gry, sporo niecelnych i niedokładnych podań

9' Przemek Ostrowski faulowany przy linii bocznej. To było naprawdę ostre wejście, i dziwne że sędzia nie pokazał zawodnikowi gospodarzy żółte kartki.

10' A jednak sędzia pokazał żółtą kartkę. Właśnie za ten faul ukarany zawodnik gospodarzy Dionizy Modrzejewski.

11' Cały czas Przemek opatrywany poza boiskiem, oby to nie było nic poważnego!!!

13' Na szczęście Przemek Ostrowski wraca na boisko.

14' Pierwsza okazja gospodarzy, ale bramkarz MKS-u Dobrzyński po dośrodkowaniu pewnie złapał piłkę.

17' W końcu nasi zawodnicy ruszyli do ataku. Wywalczyli pierwszy rzut rożny, chwilę później drugi, ale nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką gospodarzy.

21' Groźna sytuacja w polu karnym MKS-u, na nasze szczęście zawodnik gospodarzy nie trafił w piłkę.

25' Teraz mieliśmy bardzo dobrą okazję do objęcia prowadzenia. Zza pola karnego strzelał Jacek Gabrusewicz, piłka odbiła się jeszcze od pleców zawodnika gospodarzy i minimalnie przeleciała nad bramką!!! Ależ szkoda, będziemy jeszcze mieć rzut rożny.

28' Już cieszyliśmy się z objęcia prowadzenia, ale tylko przez moment!!! Zawodnik drużyny gospodarzy zdobył bramkę samobójczą, próbując wybić piłkę na rzut rożny skierował ją do własnej bramki, ale sędzia nie uznał gola dla MKS-u, ponieważ chwilę wcześniej Wojtek Majacki faulował bramkarza gospodarzy Roberta Gabrysza. Niestety dla nas, jednak sędzia słusznie tej bramki nie uznał.

31' Kolejna okazja Wojtka Majackiego, ale strzelił obok bramki.

32' Piłkarze MKS-u w ostatnich minutach uzyskali wyraźną przewagę, oby poskutkowało to golem dla naszej drużyny.

35' Teraz próbują gospodarze, ale nasi zawodnicy nie pozwalają im na zbyt wiele, dobrze grając w obronie.

39' Groźna akcja gospodarzy. Po wrzutce w pole karne jeden z zawodników Zrywu uderzył głową, ale nasz bramkarz Dobrzyński złapał piłkę.

41' Jednak mamy pierwszą zmianę w naszym zespole. Za Przemka Ostrowskiego, który jeszcze odczuwa ból po tym faulu zawodnika gospodarzy z 9 minuty, na boisko wchodzi Dawid Złotucha.

45' Ależ mieliśmy teraz szczęście, że nie straciliśmy tzw. gola do szatni!!! Zawodnik drużyny gospodarzy Rafał Krajza wychodził już sam na sam, ale nasz bramkarz Dobrzyński kapitalną interwencją zapobiegł stracie bramki. Jeszcze rzut rożny dla gospodarzy, ale nasi zawodnicy oddalili zagrożenie

45+1' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie. Po nie najlepszej części gry w ogóle w wykonaniu obydwu zespołów MKS remisuje z miejscowym Zrywem Jedwabno 0:0. Było mało składnych akcji, sporo niedokładnych i niecelnych podań, jednak z czasem wyglądało to coraz lepiej i około 30 minuty mieliśmy kilka dobrych okazji do objęcia prowadzenia, szkoda że nie udało się wykorzystać, bo naszej drużynie na pewno grało by się już nieco spokojniej. Także gospodarze mieli wspaniałą okazję tuż przed przerwą, i gdyby nie fantastyczna interwencja naszego bramkarza Dobrzyńskiego, to przegrywalibyśmy do przerwy. Na razie gra jest dość czysta, choć sędzia jedną żółtą kartkę pokazał zawodnikowi gospodarzy po tym faulu na Przemku Ostrowskim. Szkoda tej kontuzji, MKS musi w drugiej połowie zagrać lepiej i bardziej ofensywnie, żeby wyjechać z Jedwabna z trzema punktami.

Statystyki meczu po pierwszej połowie:

ZRYW JEDWABNO                                 MKS JEZIORANY

BRAMKI                                  2                                                             0

ZMIANY                                   0                                                             1

FAULE                                      6                                                             8

ŻÓŁTE KARTKI                        1                                                             0

CZERWONE KARTKI               0                                                             0

Druga połowa

46' Drugą połowę od środka boiska zaczęli zawodnicy gospodarzy.

49' Wojtek Majacki tuż przed polem karnym trafiony nakładką. Rzut wolny dla MKS-u z bardzo dobrej pozycji!!!

50' Z rzutu wolnego, niestety Adam Błaszczyk strzelił nad bramką.

54' Teraz było groźnie pod naszą bramką, ale strzał zawodnika gospodarzy przeleciał na szczęście obok prawego słupka naszej bramki.

58' Próba Jacka Gabrusewicza, ale wyraźnie nad bramką gospodarzy.

60' Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, i gdyby Rogalski był troszkę szybszy, moglibyśmy poważnie zagrozić bramce gospodarzy!!!

62. Teraz próbował Majacki, ale jego strzał został zablokowany.

64' Podanie do będącego w polu karnym Rogalskiego , niestety nie udało mu się przyjąć piłki.

66' Strzał zawodnika gospodarzy obok naszej bramki.

68' Dobra okazja Majackiego, ale obok bramki!!!

69' Najlepsza okazja dla MKS-u w dzisiejszym meczu na objęcie prowadzenia!!! Adam Błaszczyk wyłuskał piłkę jednemu z obrońcy gospodarzy, wbiegł prawą stroną w pole karnego, oddał mocny strzał, ale piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole!!! Co za pech, powinniśmy prowadzić 1:0!!!

70' A teraz groźny kontraatak gospodarzy, ale Dobrzyński świetnie broni!!!

71' Okazja dla MKS-u!!! Z rzutu wolnego uderzał Kopecki po ziemi, bramkarz gospodarzy niepewnie obronił ten strzał, miał okazję na dobitkę Majacki, i gdyby był troszkę szybszy, z pewnością objęlibyśmy prowadzenie!!!

73' Strzał zawodnika gospodarzy z rzutu wolnego nad naszą bramką.

75' Teraz większa przewaga gospodarzy, nasz bramkarz świetnie broni uderzenie z rzutu wolnego.

78' Ależ okazja!!! Po dośrodkowaniu Adama Błaszczyka w pole karne Majacki strzelił głową tuż obok prawego słupka bramki gospodarzy. Zabrakło naprawdę niewiele!!!

79' Jeszcze lepsza okazja!!! Z dystansu potężnie przymierzył Mateusz Tałałaj, ale minimalnie nad bramką!!! Gdyby to wpadło, to mielibyśmy naprawdę piękną bramkę!!!

80' MKS osiągnął w ostatnich minutach bardzo dużą przewagę i jest coraz bliższy objecia prowadzenia w dzisiejszym meczu!!!

81' Gdy wydawało się, że MKS wkrótce po prostu musi wyjść na prowadzenie, tymczasem wszyscy kibice z Jezioran zamarli. Gospodarze wychodzą na prowadzenie po strzale zawodnika miejscowej drużyny Rafała Krajzy!!! Ładna akcja, strzał w prawy dolny róg bramki, nasz bramkarz w tej sytuacji nie miał większych szans.

82' Przegrywamy 0:1 i musimy odrabiać straty!!! Co raz mniej czasu, okręgówka oddala się coraz bardziej!!!

84' Okazja dla MKS-u!!! Broni strzał Kopeckiego z rzutu wolnego bramkarz gospodarzy, jeszcze próbował dopaść do niej Adam Błaszczyk, ale obrońca gospodarzy wybił na rzut rożny!!!

85' Strzał Gabrusewicza nad bramką.

87' Rzut wolny dla gospodarzy po faulu Wierzbickiego z prawej strony boiska blisko pola karnego, mieli okazję gospodarze na podwyższenie prowadzenia, ale czujny w bramce nasz bramkarz, który złapał piłkę po dośrodkowaniu w pole karne !!!

89' Co raz mniej czasu pozostało na choćby zremisowania tego spotkania. MKS rzucił się do ataku.

90' Była okazja na wyrównanie!!! Strzełał Gabrusewicz, ale piłka przelatuje nad bramką!!!

90+1' Rzut rożny dla MKS-u, niestety nie udało się stworzyć zagrożenia.

90+2' Niestety, to już koniec marzeń!!! Gospodarze wychodzą z szybkim atakiem, w pole karne wbiegł Rafał Krajza, błąd popełnił Złotucha, który zbyt łatwo dał się minąć zawodnikowi gospodarzy, i ten strzałem w prawy róg bramki podwyższa na 2:0!!!

90+3' Przegrywamy 0:2, nasi zawodnicy walczą jeszcze o honorową bramkę. Miał teraz okazję Rogalski na bramkę na otarcie łez, ale strzelił nad bramką!!!

90+4' Koniec meczu, niestety nie tak to sobie wyobrażaliśmy!!! MKS przegrał 0:2 w ostatnich 10 minutach meczu. Szkoda niewykorzystanych okazji, w pierwszej połowie graliśmy słabiej, natomiast w drugiej kiedy zwłaszcza od 70 minuty zaczęliśmy grać lepiej, przeważaliśmy i stwarzaliśmy dogodne sytuacje do zdobycia bramki, niestety zemściły się i przegraliśmy 0:2.  Najbardziej szkoda okazji Adama Błaszczyka z 70 minuty, kiedy to trafił w poprzeczkę i być może mecz by się wtedy lepiej ułożyć dla nas, tego już się jednak nie dowiemy. W zespole MKS-u ładne akcje przeprowadzał Jacek Gabrusewicz, on sam jednak meczu nie wygra. Bramkarz MKS-u Dobrzyński, mimo tego że przepuścił dwa gole to był pewnym punktem naszego zespołu, bronił naprawdę dobrze, a przy obu wypuszczonych bramkach był praktycznie bez szans. Z kolei gospodarze udowodnili że pomimo niskiej pozycji w tabeli potrafią dobrze grać w piłkę, szczególnie na własnym boisku gdzie wcześniej jesienią pokonali GLKS Jonkowo 3:1 czy też zremisowali 1:1 z FC Dajtki. Dzisiejszą porażką niestety skomplikowaliśmy sobie drogę do awansu do ligi okręgowej, jednak nie ma co się załamywać, wyciągnąć odpowiednie wnioski, do końca sezonu zostało jeszcze 8 spotkań, wierzymy że w następnych spoktaniach będzie lepiej. Za tydzień w sobotę 28 kwietnia o 16:00, MKS zagra na własnym stadionie w Jezioranach z liderem grupy FC Dajtki, który wczoraj pokonał na wyjeździe Tempo Ramsowo Wipsowo 5:1. Będzie to szalenie trudne spotkanie, musimy zagrać dużo lepiej niż dziś. Skala trudności dla MKS-u jest o tyle większa, że w tym sezonie FC Dajtki jeszcze nie przegrały na wyjeździe. Jednak my wszyscy wierzymy, że MKS za tydzień zrehabilituje się po dzisiejszym niepowodzeniu. Nasi zawodnicy wielokrotnie już pokazywali, że potrafią walczyć z najlepszymi i wszyscy jesteśmy pełni wiary, że za tydzień MKS zagra przed własną publicznością wspaniałe spotkanie, da z siebie wszystko i pokona lidera grupy, tym bardziej że jesienią pokonaliśmy FC Dajtki na wyjeździe 2:1. Gratulujemy gospodarzom dzisiejszego meczu wygranej, i wierzymy, że za tydzień dla nas będzie dużo lepiej!!!

Pełne statystyki dzisiejszego meczu:

ZRYW JEDWABNO                              MKS JEZIORANY

BRAMKI                                  2                                                            0

FAULE                                     15                                                           16

Kibicom, którzy przybyli dziś na stadion dziękujemy za wspólne, kulturalne kibicowanie i dopingowanie naszej drużyny przez cały mecz. Szkoda porażki, a wszystkich sympatyków MKS-u Jeziorany zapraszamy za tydzień w sobotę 28 kwietnia na godz. 16:00 na stadion w Jezioranach, gdzie nasi piłkarze zmierzą się z liderem grupy FC Dajtki. Wierzymy, że to będzie przepiękna sobota, zakończona wygraną naszej drużyny nad liderem grupy.

Skład ZRYW JEDWABNO: 1-Robert Gabrysz, 11-Konrad Dąbrowski, 10-Sławomir Foruś, 16-Radosław Górecki (86 min 15-Bogdan Dąbrowski), 17-Dionizy Modrzejewski (75 min 4-Jakub Deptuła), 8-Daniel Włodkowski, 5-Łukasz Morawiak, 9-Rafał Krajza, 7-Bogdan Cikacz, 13-Dariusz Trzciński, 14-Damian Makowczenko

Skład MKS JEZIORANY: 99-Dobrzyński, 14-Adamowicz, 10-Rogalski, 17-Wierzbicki (60 min 19-Wesołowski), 18-Gabrusewicz, 7-Tałałaj, 6-P.Ostrowski (41 min 16-Złotucha), 9-Błaszczyk, 4-Kopecki, 8-Adamiec, 11-Majacki (80 min 20-Uziębło)

Bramki: 1:0 Krajza 81', 2:0 Krajza 90+3'

Żółte kartki: Modrzejewski 10'