Aktualności

UDANY POCZĄTEK RUNDY WIOSENNEJ!!! 3 PUNKTY MKS-U PO DOBREJ...

• autor: mksjeziorany, 2018-04-08 22:28
UDANY POCZĄTEK RUNDY WIOSENNEJ!!! 3 PUNKTY MKS-U PO DOBREJ DRUGIEJ POŁOWIE!!!

UDANY POCZĄTEK RUNDY WIOSENNEJ!!! 3 PUNKTY MKS-U PO DOBREJ DRUGIEJ POŁOWIE W GIETRZWAŁDZIE!!!

MKS Jeziorany, w dzisiejszą piękną, słoneczną i bardzo ciepłą niedzielę udał się do Gietrzwałdu, zagrać swój pierwszy w tym roku mecz ligowy z miejscowym GKS Gietrzwałd / Unieszewo. Po dość słabej pierwszej połowie w wykonaniu MKS-u (w której gospodarze nawet stworzyli więcej okazji do strzelenia bramki), w drugiej połowie zagrał zdecydowanie lepiej i odniósł pewne zwycięstwo. Potwierdziło się natomiast to, że GKS Gietrzwałd / Unieszewo na własnym boisku jest znacznie groźniejszym przeciwnikiem niż w meczach wyjazdowych (w pierwszym meczu ligowym w tym sezonie 19 sierpnia 2017 MKS rozgromił drużynę z Gietrzwałdu na boisku w Jezioranach aż 6:0, a dziś zwycięstwo przyszło naszej drużynie dużo trudniej). Pokonanie drużyny GKS Gietrzwałd / Unieszewo tym bardziej cieszy, bo jest to pierwsze od 2001 roku zwycięstwo z tym rywalem w meczu wyjazdowym (do tej pory od 2001 roku na wyjazdach 23 września 2008 MKS co prawda dostał walkowera 3:0, bo wtedy w drużynie z Gietrzwałdu wystąpił nieuprawniony zawodnik, ale na boisku MKS przegrał ten mecz 1:2), a 15 kwietnia 2017 MKS przegrał z naszym dzisiejszym przeciwnikiem na wyjeździe 1:3. Poniżej przedstawiamy relację na żywo minuta po minucie z dzisiejszego meczu!!!

Pierwsza połowa meczu

1' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze MKS-u Jeziorany ubrani w żółte stroje z czarnymi napisami, natomiast drużyna gospodarzy GKS Gietrzwałd / Unieszewo ubrana w czerwono-białe stroje z czarnymi napisami

2' I już na początku drugiej minuty meczu groźnie zaatakowali gospodarze. Najpierw strzał zawodnika GKS-u broni nasz bramkarz Dobrzyński, a po rzucie rożnym dla gospodarzy jeden z zawodników miejscowej drużyny strzelił głową nad bramką.

5' Pierwszy strzał MKS-u w dzisiejszym meczu, strzelał Przemek Ostrowski, jednak w znacznej odległości od prawego słupka bramki gospodarzy.

7' Po faulu jednego z zawodników gospodarzy sędzia podyktował rzut wolny dla MKS-u. Strzał Mateusza Tałałaja jednak pewnie obronił Krzysztof Metera, bramkarz GKS-u.

11' Strzał jednego z zawodników GKS-u nad bramką.

14' Okazja MKS-u, próbował Jacek Gabrusewicz, ale strzelił nad bramką.

16' Dobra okazja dla MKS-u na objęcie prowadzenia!!! W pole karne dośrodkowywał Adam Błaszczyk, był na drugim metrze od bramki gospodarzy Wojtek Majacki, ale nie zdołał sięgnąć piłki. Szkoda, to była dobra okazja!!!

19' Strzał Adama Błaszczyka nad bramką.

20' W odpowiedzi zaatakowali gospodarze, ale bramkarz MKS-u Dobrzyński bez większych kłopotów obronił uderzenie po ziemi zawodnika GKS Gietrzwałd / Unieszewo.

23' Dobra okazja dla gospodarzy na objęcie prowadzenia!!! Mocny strzał Radosława Wasiaka, zawodnika GKS-u bardzo dobrze broni nasz bramkarz Dobrzyński!!!

25' Na razie gospodarze sprawiają lepsze wrażenie, MKS musi zacząć grać zdecydowanie lepiej, bo może wrócić do domu nawet bez punktu.

30' Szybka pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Za Szymona Hermana wchodzi Kacper Domański.

31' Okazja dla MKS-u, dobry strzał Damiana Rogalskiego, ale piłka przelatuje nad bramką.

32' Jacek Gabrusewicz strzela, ale broni zawodnik gospodarzy

33' Podaje Tałałaj, strzela Rogalski i jest piłka w bramce!!! MKS prowadzi 1:0 od 33 minuty!!!

34' Niestety z prowadzenia cieszyliśmy się zaledwie minutę. Po dośrodkowaniu w nasze pole karne, zawodnik gospodarzy Marcin Stadnicki strzałem głową nie dał szans naszemu bramkarzowi!!! 1:1 od 34 minuty, trzeba zacząć grać lepiej!!!

36' Po strzelonej bramce gospodarze ruszyli jeszcze z większym animuszem pod naszą bramkę, ale na razie MKS-u dobrze gra w obronie.

41' W polu karnym upadł Wojtek Majacki, sędzia nie zdecydował się jednak na podyktowanie rzutu karnego dla MKS-u.

42' Ależ mieliśmy szczęście, że nie przegrywamy 1:2!!! Okazja sam na sam z naszym bramkarzem, wybiegł on poza pole karne, jednak zawodnik gospodarzy podał do lepiej ustawionego kolegi z zespołu w pole karne i ten bez z chwili namysłu uderzył, ale w samą porę szczęśliwie dla nas uderzenie zablokował Kopecki!!!

43' Sędzia popełnia co raz więcej błędów na korzyść gospodarzy. Drugi raz ewidentnie faulowany w polu karnym nasz bramkarz, sędzia po raz kolejny nie widzi przewinienia

45' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie, niestety nie najlepszej dla MKS-u, bo z niżej notowanym zespołem tylko remisujemy 1:1, a gospodarze po wyrównującej bramce osiągnęli jeszcze większą przewagę. W drugiej połowie musimy zagrać zdecydowanie lepiej, bo inaczej będzie ciężko o zdobycie trzech punktów.

Statystyki meczu po pierwszej połowie:

GKS GIETRZWAŁD / UNIESZEWO                  MKS JEZIORANY

BRAMKI                                  1                                                             1

ZMIANY                                   1                                                             0

FAULE                                      9                                                             5

ŻÓŁTE KARTKI                        0                                                             0

CZERWONE KARTKI               0                                                             0

Druga połowa meczu

46' Od środka grę rozpoczęli zawodnicy gospodarzy.

47' MKS zdecydowanie lepiej zaczął drugą połowę. Dobrą okazję miał Majacki, ale jego strzał głową przeleciał nad bramką.

48' Znowu strzelał Majacki, ale piłka ponownie przeleciała nad bramką.

54' Pierwsza zmiana w naszym zespole. Za Kamila Wierzbickiego wchodzi Mateusz Adamiec.

55' Kolejna zmiana w naszym zespole. Za Dawida Złotuchę na boisko wchodzi Daniel Rutkowski.

56' I mamy pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu. Za ostry faul w środku pola na Majackim ukarany zawodnik drużyny gospodarzy Radosław Wasiak.

58' Wydawało się że Majacki nie faulował rywala w walce o piłkę, sędzia jednak podyktował rzut wolny dla gospodarzy. Po tej sytuacji wywiązała się mała niepotrzebna przepychanka pomiędzy piłkarzami obu zespołów, skończyło się jednak bez żółtych kartek, tylko na słownym upomnieniu.

60' Strzela Tałałaj z rzutu wolnego, jednak na bramką

61'  Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym meczu dla naszego zespołu. Za faul taktyczny w środku pola ukarany Tałałaj. Niestety, ponieważ to była jego czwarta żółta kartka w tym sezonie, nie zagra w następnym meczu z Warmiakiem Łukta.

66' Po kilku minutach bezbarwnej gry po pięknym strzale z rzutu wolnego z ponad 30 metrów z bocznej strony boiska Jacek Gabrusewicz wyprowadza MKS na prowadzenie!!! Wygrywamy 2:1 od 66 minuty!!!

68' Po strzelonej bramce dla MKS-u gospodarze próbują szybko odpowiedzieć, ale na razie nie ma zagrożenia pod naszą bramką.

72' Okazja na podwyższenie wyniku!!! Okazję na swojego drugiego gola dzisiaj miał Gabrusewicz, jego strzał broni zawodnik gospodarzy, a dobitka Majackiego nad bramką!!!

74' Co się odwlecze to nie uciecze!!! Krzysztof Kopecki pięknym strzałem z dystansu z prawego bocznego sektora boiska podwyższa na 3:1!!! Zdecydowanie lepsza druga połowa MKS-u i mamy efekty w postaci dwóch strzelonych bramek!!!

76' Gospodarze rzucili się do ataku, ale strzał jednego z zawodników GKS-u głową przelatuje nad bramką.

80' Doskonała okazja dla MKS-u, żeby podwyższyć na 4:1 i definitywnie rozstrzygnąć dzisiejszy mecz!!! Strzał Gabrusewicza broni bramkarz gospodarzy, a następnie z dobitki Adamiec uderzył obok lewego słupka bramki gospodarzy!!! Ależ szkoda!!!

81' Teraz okazja dla gospodarzy, ale z rzutu wolnego zawodnik gospodarzy strzelił nad bramką.

82' Niezła okazja dla MKS-u na 4:1, ale Adam Błaszczyk strzela z dystansu obok bramki.

85' Kolejna dobra okazja MKS-u na podwyższenie wyniku. Znowu strzelał Gabrusewicz, ale nad bramką.

86' Teraz okazja dla gospodarzy, strzał głową obok naszej bramki

89' Okazja dla MKS-u!!! Bardzo dobre uderzył Adam Błaszczyk, ale bramkarz gospodarzy po raz kolejny okazał się lepszy

90' Sędzia dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry

90+1' Okazję na swoją drugą bramkę dziś miał Kopecki, ale strzelił nad bramką

90+2' Jeszcze w ostatniej akcji meczu groźnie zaatakowali gospodarze, !!! Groźny strzał głową jednego z zawodników gospodarzy świetnie obronił nasz bramkarz Dobrzyński!!! Wielkie brawa za tę interwencję, mogło być 2:3!!!

90+3' Ostatni rzut rożny dla GKS Gietrzwałd / Unieszewo, ale zawodnicy MKS-u oddalili zagrożenie.

90+4' Koniec meczu!!! MKS po zdecydowanie lepszej drugiej połowie pewnie pokonuje 3:1 GKS Gietrzwałd / Unieszewo i wróci do domu z zasłużonymi trzema punktami!!! MKS zaliczył udany początek sezonu, ale trzeba jeszcze poprawić grę, bo z taką grą jak w pierwszej połowie z mocniejszymi przeciwnikami będzie bardzo trudno o punkty. Cieszy jednak, to że MKS zagrał drugą połowię dużo lepiej i zdobył bardzo ważne trzy punkty!!! Za tydzień na stadionie w Jezioranach w sobotę o 16:00 14 kwietnia 2018 MKS czeka mecz z najsłabszym zespołem tej grupy Warmiakiem Łuktą który nie zdobył do tej pory jeszcze w tym sezonie żadnego punktu przegrywając wszystkie mecze. Jednak w żadnym wypadku MKS nie może zlekceważyć tego przeciwnika, zwłaszcza że wczoraj Łukta na swoim boisku dzielnie powalczyła i przegrała tylko 0:1 z liderem tej grupy FC Dajtki!!! Wierzymy, że za tydzień MKS da z siebie wszystko i odniesie kolejne zwycięstwo!!!

Pełne statystyki dzisiejszego meczu:

FAULE                                     17                                                           17

Kibicom z Jezioran, którzy przybyli dziś do Gietrzwałdu dziękujemy za wspólne i kulturalne dopingowanie przez cały mecz!!! Gratulację na zwycięstwo, wszystkich sympatyków MKS-u Jeziorany zapraszamy za tydzień w sobotę 14 kwietnia 2018 na godz. 16:00, gdzie MKS zmierzy się z Warmiakiem Łukta!!!

Skład GKS GIETRZWAŁD / UNIESZEWO: 1-Krzysztof Metera, 8-Szymon Herman (31 min 13-Kacper Domański), 7-Sebastian Świder, 9-Radosław Wasiak, 11-Arkadiusz Szatanek, 21-Rafał Adrian Stanisławski, 10-Mikołaj Dmyterko, 3-Kacper Buśko, 17-Marcin Stadnicki (80 min 30-Patryk Wilewski), 22-Jakub Borsuk (65 min 5-Tomasz Dominikowski), 15-Krystian Bednarek (46 min 69-Cezary Serafin)

Skład MKS JEZIORANY: 99-Dobrzyński, 14-Cezary Adamowicz, 20-Damian Rogalski (88 min 3-Szymon Teresiński), 17-Kamil Wierzbicki (54 min 8-Adamiec), 18-Jacek Gabrusewicz, 16-Złotucha (54 min 5-Daniel Rutkowski), 7-Tałałaj, 6-P.Ostrowski, 9-Błaszczyk, 4-Kopecki, 11-Majacki (77 min 15-Dariusz Iwański)

Bramki: 0:1 Rogalski 33', 1:1 Stadnicki 34', 1:2 Gabrusewicz 66' (z rzutu wolnego), 1:3 Kopecki 74'

Żółte kartki: Wasiak 56', Tałałaj 61'