Aktualności

NIESTETY, PIERWSZA PORAŻKA W SEZONIE!!! MKS PRZEGRYWA Z...

• autor: mksjeziorany, 2017-09-23 22:21
NIESTETY, PIERWSZA PORAŻKA W SEZONIE!!! MKS PRZEGRYWA Z GLKS JONKOWO 0:1.

MKS Jeziorany, niestety poniósł dziś pierwszą porażkę w tym sezonie przegrywając z GLKS Jonkowo 0:1. Porażka boli tym bardziej, że nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych okazji do zdobycia oraz dlatego, że spadliśmy na 4 miejsce w tabeli (jednak pamiętajmy że MKS ma mecz rozegrany mniej) oraz dlatego, że ostatni raz MKS nie zdobył bramki w sezonie 16/17 w meczu o punkty 29 kwietnia 2017 przegrywając 0:7 na wyjeździe z LKS Różnowo, a ostatni raz w meczu u na własnym boisku o punkty MKS nie zdobył bramki 8 kwietnia 2017 przegrywając 0:1 z Leśnikiem Nowe Ramuki. Jeżeli chodzi o sam mecz no to MKS zaczął dobrze, miał przewagę i w 9 minucie strzał Adama Błaszczyka obronił bramkarz gości Krystian Chaliński. Minutę później dobrą okazję miał trener naszej drużyny Paweł Radziwon, ale strzelił nad bramką. Później przewagę mieli goście i w 13 minucie nasz bramkarz Mateusz Dobrzyński obronił groźny strzał jednego z piłkarzy Jonkowa, a po rzucie rożnym obronił również uderzenie głową gracza gości. Później goście dalej atakowali, ale nasi zawodnicy grali dobrze w obronie i nie pozwalali na zbyt wiele gościom. Kilka minut później do głosu ponownie doszedł MKS i w 22 minucie dobrą okazję miał Adam Błaszczyk, jednak jego strzał z kilku metrów został zablokowany. W 30 minucie naszą drużynę na prowadzenie mógł wyprowadzić Wojtek Majacki, jednak strzelił obok bramki. W 34 minucie po faulu Macieja Wójcika, za który otrzymał żółtą kartkę sędzia podyktował rzut wolny dla gości. Niestety, minutę później już przegrywaliśmy 0:1. Z rzutu wolnego nasi zawodnicy oddalili na krótko zagrożenie, a konkretnie Kopecki, który wybił piłkę na rzut rożny. Jednak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową zawodnika gości nasz bramkarz był bez większych szans. Do przerwy nie wydarzyło się już zbyt wiele. Jeszcze w 41 minucie kolejną okazję miał Adam Błaszczyk, ale strzelił głową nad bramką. Wkrótce przerwa i 1:0 dla zespołu z Jonkowa.  Po przerwie nasi zawodnicy wyszli mocno zmotywowani, jednak mieliśmy dużo szczęścia,że nie przegrywaliśmy 0:2, bo jeden z zawodników gości trafił w słupek. Później nasi zawodnicy mocno się starali, ale goście grali bardzo dobrze w obronie, nie pozwalając na zbyt wiele naszym zawodnikom. Dopiero w 58 minucie Mateusz Adamiec oddał strzał zza pola karnego, jednak uderzył zbyt lekko i bramkarz z Jonkowa nie miał problemów z obroną. Kilka minut później bardzo dobrą okazję do wyrównania miał Wojtek Majacki, jednak jego strzał minimalnie przeleciał obok prawego słupka bramki gości. Goście w 69 minutę mieli kolejną wspaniałą okazję do podwyższenia rezultatu, ale po strzale zawodnika GLKS Jonkowo poprzeczka uratowała naszą drużynę przd stratą drugiego gola. W 73 minute mieliśmy znowu sporo szczęścia, bo w sytuacji sam na sam zawodnik z Jonkowa lobem pokonał naszego bramkarza Mateusza Dobrzyńskiego, ale strzał szczęśliwie przeleciał obok prawego słupka naszej bramki. W 81 minucie, za faul taktyczny na wychodzącym z kontrą zawodniku z Jonkowa żółtą kartkę obejrzał Mateusz Tałałaj. Do końca meczu MKS już miał przewagę, ale goście dobrze się bronili. W 87 minucie Łukasz Uziębło strzelił nad bramką, a minutę później strzał Krystiana Falkowskiego obronił bramkarz gości. W doliczonym czasie nasi zawodnicy świetną okazję na wyrównanie miał Wojtek Majacki, ale jego strzał z bliska został zablokowany. Następnie nasi zawodnicy dalej mocno naciskali. W ostatniej akcji meczu dośrodkowanie w pole karne, jednak nikt z naszych zawodników nie doszedł do piłki. Bramkarz gości pewnie złapał piłkę i po tym wydarzeniu sędzia zakończył mecz. Niestety, nie tak wyobrażaliśmy sobie dzisiejszy mecz. Gra naszej drużyny momentami wyglądała naprawdę dobrze, jednak zabrakło wykończenia sytuacji. Dzisiejszy mecz pokazał, że w tej grupie walka o awans do okręgówki będzie toczyła się do samego końca. Jednak wierzymy, że dzisiejszy mecz był wypadkiem przy pracy i już za tydzień w sobotę o 16:00 z Błękitni Korona Klewki na wyjeździe (Drużyna z Klewek jest w tej chwili liderem naszej grupy z 16 punktami, dziś pokonała na wyjeździe FC Dajtki 4:1) MKS wygra i zdobędzie ważne trzy punkty!!!

Nawet najlepszym zdarza się przegrać, także głowy do góry i jedziemy za tydzień po trzy punkty do Klewek!!!

Pomimo przegranej, kibicom dziękujemy za przybycie na stadion i kulturalne kibicowanie przez cały mecz. Zapraszamy wszystkich sympatyków MKS-u Jeziorany do Klewek na godzinę 16:00 za tydzień w sobotę 30 września!!! Ostatni mecz z tym zespołem wygraliśmy 18 czerwca w tym roku właśnie na boisku w Klewkach aż 4:0. Wierzymy że tym razem MKS również pokona drużynę z Klewek i umocni się w tabeli!!!

Skład MKS JEZIORANY- 99-Dobrzyński, 11-Majacki (86 min 15-Wesołowski), 8-Adamiec, 9-Błaszczyk (46 min 18-Ostrowski), 10-Falkowski (69 min 14-Złotucha), 4-Kopecki, 6-P.Ostrowski, 16-Radziwon (46 min 20-Uziębło), 7-Tałałaj, 5-Ukleja, 3-Wójcik

Skład GLKS JONKOWO- 1-Krystian Chaliński, 13-Rafał Grablewski (46 min 20-Krzysztof Chmiel), 16-Adam Kurek, 14-Cezary Adamowicz, 9-Krzysztof Babiej, 7-Mateusz Górski, 17-Paweł Olszewski (88 min 8-Patryk Zwolan), 6-Marcin Pieczurczyk, 3-Rafał Radziński, 22-Damian Rogalski (51 min 19-Rafał Jaworski), 4-Rafał Tomczonek

Bramki: 0:1 Rogalski 35'

Żółte kartki: Grablewski 22', Wójcik 34', Uziębło 57', Radziwon 60' (na ławce rezerwowych otrzymał żółtą kartkę), Chmiel 62', Falkowski 65', Ukleja 69', Tałałaj 82', Pieczurczyk 90'