Aktualności

MKS JEZIORANY WYGRAŁ PO ZACIĘTYM MECZU Z FC DAJTKI I...

• autor: mksjeziorany, 2017-09-09 21:40
MKS JEZIORANY WYGRAŁ PO ZACIĘTYM MECZU Z FC DAJTKI I POWRÓCIŁ NA POZYCJĘ LIDERA

MKS JEZIORANY WYGRAŁ PO ZACIĘTYM MECZU Z FC DAJTKI I POWRÓCIŁ NA POZYCJĘ LIDERA W TABELI!!! PIĘKNY WIECZÓR DLA ZAWODNIKÓW I WSZYSTKICH KIBICÓW MKS-U PRZY ULICY ŻYTNIEJ W DAJTKACH!!!

MKS Jeziorany, w czwartej kolejce A-klasy 17/18 warmińsko mazurskiej, pokonał dziś o 17:00 na wyjeździe FC Dajtki 2:1!!! Mało tego, MKS powrócił na pozycję lidera w tabeli, ponieważ GLKS Jonkowo przegrało na wyjeździe ze Zrywem Jedwabno 1:3!!! Lepiej być nie mogło, po czterech kolejkach MKS prowadzi w grupie z dziesięcioma zdobytymi punktami!!!

Mecz w Dajtkach zaczął się ataków naszej drużyny. W 5 minucie dobrą okazję miał Mateusz Adamiec, który minimalnie przestrzelił. Minutę później bardzo bliski szczęścia był Adam Błaszczyk, jednak jego strzał minimalnie przeleciał obok lewego słupka bramki gospodarzy. W 8 minucie po faulu Mateusza Tałałaja z lewej strony boiska podyktował rzut wolny, jednak strzał zawodnika FC Dajtki przeleciał nad bramką. Później, w 11 minucie poraz pierwszy zaatakowali gospodarze, ale strzał jednego z zawodników miejscowej drużyny przeleciał nad bramką. Później do głosu ponownie doszedł MKS i w 14 minucie bardzo dobrą okazję miał Mateusz Tałałaj, jednak jego strzał minimalnie przeleciał obok bramki. Następną okazję nasi zawodnicy mieli w 18 minucie, ale Wojtek Majacki strzelił obok bramki. No i nasi zawodnicy dopięli swego i wyszli na prowadzenie w 25 minucie. Krystian Falkowski w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił w dolny lewy róg bramki! MKS prowadził 1:0 od 25 minuty. Później próbowali zaatakować gospodarze- w 31 groźny strzał jednego z zawodników gospodarzy wybił na rzut rożny nasz bramkarz Mateusz Dobrzyński, ale po rzucie rożnym strzał głową jednego z zawodników miejscowej drużyny zablokował Mateusz Adamiec. No i później MKS ponownie przejął inicjatywę, dobrą okazję do podwyższenia na 2:0 miał Wojtek Majacki, ale strzelił nad bramką. No i w 36 minucie doskonałą okazję Krystian Falkowski miał doskonałą okazję, ale w sytuacji sam na sam bramkarz gospodarzy świetnie interweniował. Wydawało się że MKS ma wszystko pod kontrolą, tymczasem faul w 44 minucie popełnia we własnym polu karnym Szymon Wesołowski. Zawodnik gospodarzy strzelając w prawy dolny róg bramki nie dał szans naszemu bramkarzowi, który został zmylony rzucając się na lewo. Do przerwy nie wydarzyło się już zbyt wiele. Obie drużyny schodzą do szatni z wynikiem 1:1. Po przerwie odważniej zaatakowali gospodarze i nasi zawodnicy mieli w 51 minucie trochę szczęścia, bo strzał głową zawodnika FC Dajtki przeleciał minimalnie nad bramką. Kilka minut później nasz bramkarz Dobrzyński świetnie interweniował po groźnym strzale zawodnika miejscowej drużyny. Później nasi zawodnicy osiągnęli przewagę, jednak zawodnicy gospodarzy dobrze się bronili i nie pozwalali na zbyt wiele naszym piłkarzom. Okazję dla MKS-u miał w 70 minucie Falkowski, ale strzelił obok bramki. Kilka minut później odważna próba zawodnika FC Dajtki z dystansu, jednak nasz bramkarz pewnie złapał piłkę. W tym momencie gra była bardzo wyrównana, jednak dobry strzał Dawida Złotuchy w 77 minucie został zablokowany. Co się odwlecze to nie uciecze, już 3 minuty później Dawid Złotucha po zagraniu Adama Błaszczyka z bliska strzelił bramkę po raz drugi w dzisiejszym meczu wyprowadzając MKS na prowadzenie. Nasza drużyna prowadzi 2:1, w 80 minucie faul taktyczny popełnia nasz trener Paweł Radziwon i otrzymuje żółtą kartkę. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkarz MKS-u świetnie złapał piłkę. Później MKS osiągnął przewagę którą już miał do końca meczu. W 84 minucie zawodnicy MKS-u mogli już praktycznie zapewnić sobie zwycięstwo. Doskonałą okazję miał Adam Błaszczyk, który głową przestrzelił minimalnie obok słupka. Minutę później strzał Krystiana Falkowskiego po ziemi bramkarz gospodarzy wypuścił najpierw z rąk, jednak nikt nie zdążył z dobitką i ostatecznie bramkarz złapał piłkę. Do końca meczu nasi zawodnicy grali bardzo mądrze, utrzymywali się na połowie gospodarzy, mieli jeszcze kilka rzutów rożnych. W doliczonym czasie gry jeszcze jeden rzut rożny dla MKS-u, jednak nasi zawodnicy rozegrali go krótko, żeby zyskać jak najwięcej czasu. Wkrótce sędzia zakończył mecz, MKS Jeziorany po bardzo dobrym meczu w naszym wykonaniu w pełni zasłużenie pokonał miejscowe FC Dajtki 2:1!!! Cała drużyna zapracowała na ten sukces, szczególnie brawa należą się dla naszego trenera Pawła Radziwona, który przeprowadzał bardzo ładne akcje naszej drużyny. MKS powraca na fotel lidera, po tym jak GLKS Jonkowo przegrało na wyjeździe ze Zrywem Jedwabno 1:3. Lepiej być nie mogło, gratulacje dla zawodników i trenera za odniesienie zwycięsta na trudnym terenie!!!

Mecz, który miał MKS Jeziorany zagrać na boisku w Jezioranach za tydzień w sobotę 16 września z Tempo Ramsowo Wipsowo, został przełożony na 4 listopada, z powodu wesela Marcelego Kowalskiego, byłego zawodnika MKS-u. Następny mecz MKS zagra za 2 tygodnie w sobotę 23 września o 16:00 na stadionie w Jezioranach z GLKS Jonkowo. Jeszcze raz gratulacje dla zawodników i trenera za wygraną, dziękujemy także kibicom za przybycie i wspólnie kibicowanie i wspieranie naszej drużyny na stadionie w Dajtkach oraz za kulturalne kibicowanie przez cały mecz!!! Do zobaczenia 23 września o 16:00 na stadionie w Jezioranach i mamy nadzieję że będzie was sympatyków MKS-u Jeziorany jeszcze więcej!!!

Skład FC DAJTKI (OLSZTYN)- 29-Marek Małek, 81-Mariusz Krech (75 min 10-Marcin Moszczyński), 28-Andrzej Grablewski, 18-Patryk Bajorek, 37-Mateusz Kośman, 11-Rafał Bykowski, 14-Paweł Górski, 13-Robert Jakubowski, 23-Krzysztof Kłos, 30-Mateusz Knifka (67 min 32-Tomasz Osenkowski), 27-Przemysław Kozłowski

Skład MKS JEZIORANY- 99-Dobrzyński, 11-Majacki, 8-Adamiec, 9-Błaszczyk, 10-Falkowski, 4-Kopecki, 16-Radziwon, 7-Tałałaj, 20-Uziębło (72 min 14-Złotucha), 15-Wesołowski (51 min 5-Ukleja), 3-Wójcik

Bramki: 0:1 Falkowski 25', 1:1 Górski 44' (z rzutu karnego), 1:2 Złotucha 80'

Żółte kartki- Knifka 38', Ukleja 57', Krech 60', Radziwon 78', Majacki 81', Falkowski 89'